Przykre konsekwencje seksu bez zabezpieczenia

Prezerwatywa chroni przed niechcianą ciążą, HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową takimi jak kiła czy rzeżączka. Każdy to wie. Ale co to znaczy konkretnie? Sprawdź, czym w praktyce może zakończyć się seks bez zabezpieczenia.

seks, prezerwatywa mast3r, shutterstock.com
fot. mast3r, 2014, shutterstock.com

1. Porno tylko w audio

Nieleczona kiła może Cię oślepić. Chociaż syfilis wydaje się archaiczną chorobą, spotykaną jedynie w biografiach XIX-wiecznych malarzy i poetów, to jednak nadal co roku wykrywa się w Polsce co najmniej 1000 nowych przypadków tej choroby. Kłopoty ze wzrokiem mogą być też powikłaniem chlamydiozy i opryszczki.

2. 50 śmierci rocznie

Chociaż zakażenie HIV traktuje się dziś raczej jako chorobę przewlekłą, bo można skutecznie trzymać wirusa w ryzach, to jednak nie zapominaj, że na AIDS się umiera. Co roku na AIDS umiera w Polsce około 50 osób.

3. Alimenty

Wprawdzie za niestosowanie gumek ustawodawca nie przewidział kary, jednak jeśli Twoja przypadkowa i na pewno niechciana partnerka zajdzie w ciążę, może Cię czekać szybki ślub, równie szybki rozwód i obowiązek alimentacyjny. Plus wyrzuty sumienia.

4. 20 zastrzyków

Zanim zdecydujesz się na przygodny seks bez prezerwatywy, przypomnij sobie, czy lubisz dostawać zastrzyki. Jeżeli „złapiesz” kiłę, może się bowiem okazać, że terapia będzie wyglądała następująco: przez 14 do 20 dni codziennie będziesz dostawał zastrzyk z antybiotykiem. Już po trzecim razie zaczyna boleć.

5. Nigdy więcej piwa

Jednym ze skutków zakażenia WZW (wirusowym zapaleniem wątroby, które również przenoszone jest drogą płciową) może być marskość wątroby. A wtedy z alkoholu nici. Już na zawsze.

6. 50 cm od muszli

U facetów rzeżączka najczęściej objawia się stanem zapalnym cewki moczowej. Podczas sikania czujesz ból, często też pojawia się cuchnąca wydzielina, która sprawia, że Twój strumień moczu ma wyraźnie mniejszy zasięg i znacznie większy rozrzut. Chce Ci się wycierać podłogę po każdej wizycie w WC?

7. Ból głowy

Zakażenie wirusem HSV, czyli tzw. opryszczką genitalną, może prowadzić do zapalenia opon mózgowych. A skoro już o głowie mowa, to kiła powoduje również łysienie plackowate.

8. Panie z rejestracji

Ile czasu zajęła Ci ostatnia wizyta u lekarza? No właśnie. Niektóre choroby weneryczne leczy się długo, a terapia wymaga wielu wizyt w różnych przychodniach.

9. Koniec plaży

Zmiany skórne towarzyszące niektórym chorobom, np. mięsak Kaposiego u zakażonych HIV, mogą sprawić, że już nigdy nie odważysz się rozebrać publicznie. Zmiany kiłowe również bywają nieodwracalne.

10. 50 lat życia z tą tipsiarą

No dobra, wiadomo, że nie chodzimy do łóżka tylko z ideałami, ale jeśli już postanowiłeś przespać się z tą pustą brunetką, o której wiesz tylko tyle, że ma kolczyk w języku i nieprzyzwoicie kolorowe tipsy, to, na Boga, załóż prezerwatywę. Ciąża może Cię skłonić do rycerskiego zachowania i dla dobra dziecka będziesz musiał się z nią męczyć przez najbliższe półwiecze.

11. 30 lat torsji

Obecnie można już dość skutecznie leczyć HIV, tzn. zapobiegać namnażaniu wirusa, jednak kuracja jest dość uciążliwa i ma wiele niezbyt przyjemnych skutków ubocznych, między innymi nudności i torsje. Problemem jest również to, że gdy już się przyzwyczaisz do jednego leku, lekarz może zadecydować, że trzeba go zmienić.

STRONA 1 z 2
REKLAMA