Prysznic: 5 zagrożeń czyhających za zasłonką

Pamiętasz sceny z horrorów, gdy za zasłonką prysznicową morderca czaił się na seksowne aktorki? Bałeś się? Słusznie. Prysznic to wcale nie jest najbezpieczniejsze miejsce na Ziemi.

słuchawka prysznica fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Prysznic jest lepszy od kąpieli w wannie, bo nie wysusza tak skóry, bo zajmuje mniej czasu, bo zużywasz mniej wody i jeszcze z kilku innych powodów. Ale ma też swoje minusy.

REKLAMA

Oto 5 rzeczy, których lepiej unikać pod prysznicem. I wcale nie mamy tu na myśli ryzyka związanego z upuszczonym mydłem. 

Mgiełka

Nie rozpylaj wody. Badania wykazały, że 1/3 słuchawek prysznicowych jest skażona groźnymi bakteriami. Szczególnie niebezpieczne są słuchawki rozpylające wodę w mgiełkę, bo taką mgiełkę łatwo wciągnąć do płuc. Razem z bakteriami.  

Seks

Stosunek pod prysznicem tak naprawdę jest fajny tylko w filmach. W realu jest ciasno, ślisko i niewygodnie. Pieszczoty tak, seks francuski - jasne. Ale na całego idźcie gdzieś, gdzie jest więcej miejsca. 

Wieczór

Jeśli chcesz się wyspać, nie kąp się tuż przed snem, bo zaburzysz układ termoregulacji i możesz mieć trudności z zaśnięciem. Nie lubisz porannego prysznica? Wykąp się co najmniej godzinę przed snem. 

Pioruny

Gdy na zewnątrz szaleje burza, lepiej się trzymaj z dala od wody. Woda świetnie przewodzi prąd. Lepiej też nie siadać w pobliżu instalacji elektrycznej.  

Ślisko

Nie wchodź pod prysznic, jeśli nie ma w nim maty antypoślizgowej. Poślizgnięcia w łazience to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych wypadków domowych. Bywa, że śmiertelnych.  

MH Rada

Raz na miesiąc odkręć słuchawkę prysznicową i zostaw na noc w misce z octem. Pozbędziesz się kamienia i większości patogenów. 

MH 07/2016

Zobacz również:
REKLAMA