[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Proste sposoby na brzydkie zapachy [domowe triki]

Nie jesteśmy z plastiku. Pocimy się pod wpływem stresu, pachniemy jedzeniem, dymem z papierosów, tankowaną na stacji benzyną... Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się tych nieprzyjemnych zapachów, które mogą odstraszać od Ciebie innych.

Zapach przepoconych butów fot. shutterstock.com
Nieświeży oddech

Rozwiązanie: paczka soli

Rozpuść sól w szklance ciepłej wody i płucz usta przez około 30 sekund. "Bakterie powodujące przykry zapach lubią kwaśne środowisko - wyjaśnia Eric Shapira z Academy of General Dentistry. - Roztwór soli pomaga zneutralizować kwasy ponieważ podnosi pH".

Nie masz pod ręką soli? Wypłucz usta zwykłą wodą. A żeby zachować świeży oddech na długo, po umyciu zębów wyszoruj język i przepłucz usta płynem antybakteryjnym. Pobulgotaj trochę, tak jakbyś płukał bolące gardło.

"Tył języka jest jedynym miejscem, gdzie bakterie powodujące brzydki oddech występują w dużych ilościach" - tłumaczy dr Jon L. Richter z Richter Center for Diagnosis and Treatment of Breath Disorders.

Czuć, że wczoraj piłeś

Rozwiązanie: dwie szklanki soku z czerwonych grejpfrutów

"Czerwone grejpfruty aktywizują enzymy wątroby, które przyspieszają rozkład alkoholu - wyjaśnia doktor Alan Hirsch, dyrektor Taste & Smell Treatment and Research Foundation w Chicago. - Szybsze spalanie alkoholu przez wątrobę powoduje, że szybciej pozbywasz się też brzydkiego zapachu".

REKLAMA

REKLAMA

Właśnie tankowałeś

Rozwiązanie: płyn do spryskiwaczy

"Alkohol i eter glikolu zwiększają rozpuszczalność związków benzyny" - twierdzi Steve Semoff z International Flavours and Fragrances. Nalej w dłonie odrobinę niebieskiej cieczy i energicznie pocieraj dłońmi o siebie, tak jakbyś je mył mydłem w płynie. Ciecz szybko wyparuje, nie będziesz musiał wycierać rąk w spodnie.

Śmierdzisz dymem

Rozwiązanie: gorące powietrze

Jeśli Twoje ubranie, skóra i włosy przesiąkły dymem w miejscu publicznym, jak restauracja, pub albo kawiarnia, idź do toalety przy tym lokalu i stań pod suszarką do rąk.

"Suszarka podniesie temperaturę wokół Ciebie, co spowoduje parowanie cząsteczek dymu, podmuch powietrza usunie pozostałe śmierdzące molekuły" - wyjaśnia profesor Mozell. Poczochraj trochę włosy w strumieniu powietrza i pomachaj marynarką, aż przestanie cuchnąć dymem.

REKLAMA

Jadłeś rybę

Rozwiązanie: słona woda i cytryna

Stary sposób babci zalecał umycie rąk w mocno posolonej wodzie i wtarcie w nie paru kropel cytryny. Następnym razem zaś zaszalej i kup parę gumowych rękawic, w których przyrządzisz rybę i nie będziesz się musiał martwić o zapach dłoni.

Przechodzone buty

Rozwiązanie: woda kolońska lub płyn po goleniu

Gdy już wrócisz z nią z randki do swojego mieszkania, przeproś na chwilę, idź do łazienki i wetrzyj w środek butów wodę kolońską lub płyn po goleniu. "Zazwyczaj źródłem problemu wcale nie są Twoje stopy, ale buty, które w miarę upływu czasu zaczynają coraz bardziej śmierdzieć" - mówi dr Arnold Ravick z American Podiatric Medical Association.

Spociłeś się ze stresu

Rozwiązanie: męska toaleta

Weź dwa papierowe ręczniki, wyciśnij trochę mydła z pojemnika na dwa ręczniki, ale zmocz tylko jeden. Teraz schowaj się w kabinie, umyj się pod pachami mokrym ręcznikiem i wytrzyj tym drugim. Według Johna Romario, profesora dermatologii w Cornell Medical Center, te czynności zabiją odpowiedzialne za brzydki zapach bakterie, a woń mydła pod pachami pomoże Ci przetrwać spotkanie. Więcej patentów na problemy z poceniem się znajdziesz w artykule "Powstrzymaj siódme poty".

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij