[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Prostata: niepokojące objawy i profilaktyczna dieta

Choć dziś problemy z prostatą wydają Ci się domeną starszych panów, to musisz wiedzieć, że nawet młodych facetów mogę one spotkać. Zobacz, co możesz zrobić, by już teraz zadbać o zdrowy gruczoł krokowy i jak rozpoznać, że dzieje się z nim coś złego.

Prostata fot. shutterstock.com
Gdybyś zauważył u siebie któreś z poniższych dolegliwości albo nie daj Boże kilka naraz, potraktuj je jak znaki ostrzegwacze i idź do lekarza. Specjalistą od „tych spraw” jest urolog, ale żeby do niego iść na NFZ, musisz mieć skierowanie, więc zacznij od rodzinnego.

Czujesz ból w kroczu, gdy siadasz

Stan zapalny prostaty sprawia, że jest ona wrażliwa. Tak jak stan zapalny gdziekolwiek indziej, może sprawiać, że dotyk sprawia ból.

REKLAMA

Co chwila musisz latać do toalety

Jeśli tuż po wyjściu z toalety masz uczucie, że znowu musisz tam wrócić, a sikasz malutkimi porcjami, może to być objaw zapalenia pęcherza moczowego, zapalenia prostaty lub jej przerostu.

Masz problemy z erekcją

Kłopoty z erekcją mogą świadczyć o wielu chorobach, m.in. o problemach z układem krwionośnym, ale często są objawem przerostu prostaty

Gdy kończysz sikać, piecze Cię penis

Taki objaw wskazuje, że możesz mieć zakażenie dróg moczowych, które często jest przyczyną lub skutkiem zapalenia prostaty.

{% mhinset nr=1 %}

Zatrzymanie moczu

Czujesz, że masz pełny pęcherz, ale nie możesz nic z siebie wydusić a dodatkowo masz twarde podbrzusze i czujesz silny ból? Nie czekaj, aż samo przejdzie, tylko goń do lekarza.

Ból w lędźwiach 

Ból w tej okolicy może mieć mnóstwo przyczyn – od dyskopatii aż po choroby nerek. Ale może też być niespecyficznym objawem kłopotów z prostatą. W każdym wypadku warto się zgłosić do lekarza.

W nocy budzisz się, żeby iść do toalety

Nykturia, czyli przymus budzenia się, by oddać mocz, też może być objawem wielu chorób, nawet serca, ale jedną z częstszych przyczyn są kłopoty z prostatą. 

Po kropelce

Może to być spowodowane zwężeniem moczowodu, czyli rurki, która prowadzi od pęcherza przez prostatę do czubka Twojego członka.

Jak skutecznie chronić się przed problemami z prostatą?

Żeby uniknąć problemów z prostatą za dwadzieścia lat, już dziś możesz się zabezpieczyć. Na przykład odpowiednio dobierając produkty w spożywczym.

1. Jagody, borówki, porzeczki i jeżyny.

Dlaczego? Wszystkie te owoce zawierają dużo witaminy C.

2. Pestki dyni.

Dlaczego? Pestki dyni od dawna stosuje się w leczeniu przerostu prostaty. Niektóre ich składniki regulują wpływ testosteronu na prostatę.

3. Soja.

Dlaczego? Myszy karmione soją rzadziej miały raka prostaty niż te, które jej nie dostawały. Jeszcze lepiej działa soja podana z pomidorami.

4. Pomidory.

Dlaczego? Ze względu na dużą zawartość likopenu.

5. Oliwa z Oliwek.

Dlaczego? Bo zawiera dużo witaminy E i innych przeciwutleniaczy.

5. Tłuste ryby morskie.

Dlaczego? Zawierają dużo kwasów omega-3. Unikaj ryb smażonych.

MH 10/2013

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij