Zmień nawyki i nie choruj

Większość ludzi jest bardzo zdziwionych swoimi problemami zdrowotnymi, ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Zazwyczaj ta przyczyną jest jednak nasza głupota lub lenistwo. Zobacz, jak w łatwy sposób możesz uniknąć wielu dolegliwości, zmieniając po prostu nawyki.

| Data aktualizacji: 2019-07-29
choroby, nawyki Shutterstock.com

Ból pleców

Trzem czwartym problemów z bólem dolnej części pleców można zapobiec, wzmacniając mięśnie brzucha. Staraj się robić co najmniej dwie serie po 15 brzuszków dziennie.

REKLAMA

Ubytki

Pij napoje przez słomkę. Poczujesz się jak Twój czteroletni siostrzeniec, ale słomka to poważna sprawa. Ogranicza kontakt zębów ze słodkimi napojami, co chroni je przed próchnicą.

Nowotwór jelita grubego

Jeśli jesteś po 40., poproś swojego lekarza o badanie na obecność krwi w stolcu. Ślady krwi mogą być objawem występowania narośli na ściankach jelita grubego. Nieleczone mogą przekształcić się w tkanki nowotworowe.

Przeczytaj też: Wszystko, co musisz wiedzieć o raku

Kac

Najlepiej odmówić sobie piątego drinka albo ósmego piwa, ale jeśli jest już za późno, spróbuj tego: przed snem zjedz kanapkę/tosta z miodem.

Choroby serca

Jedz produkty zawierające kwas foliowy. Badania wykazały, że kwas foliowy obniża poziom homocysteiny, aminokwasu, któremu przypisano rolę czarnego charakteru w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Zwróć uwagę na etykiety.

Kamienie nerkowe

Wypijaj przynajmniej 8 szklanek płynów na dzień. Używaj mniej soli i pij mnóstwo chudego mleka. Wapń wiąże minerały budujące kamienie i pomaga w wydaleniu na zewnątrz.

Rak płuc

Jedz marchewkę, brokuły i szpinak oraz inne produkty, które zawierają antyutleniacze. Ryzyko zachorowania na raka płuc będzie mniejsze.

Poniedziałkowe poranne otumanienie

Nie śpij do 12. w niedzielę rano. To rozregulowuje Twój zegar biologiczny i w poniedziałek rano nie możesz wstać do pracy.

Wysypka po goleniu

Zamiast golić się zaraz po przebudzeniu, zjedz śniadanie i pokręć się po domu przez pół godziny. Dopiero potem się ogól. Będziesz mniej spuchnięty i lepiej ogolony.

Pęcherze

Codziennie smaruj cienką warstwą wazeliny lub kremu do stóp pięty i inne zagrożone miejsca na stopach.

Wylew

Codziennie zjadaj banana i marchewkę. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wylewu o ok. 40 proc. Potas i beta karoten spowalniają osadzanie się blaszki miażdżycowej na ścianach naczyń krwionośnych.

REKLAMA