[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Problemy z koncentracją? Oto możliwe przyczyny

Jeśli ostatnio zauważyłeś u siebie słabszą zdolność do tak zwanego "ogarniania" to istnieje duża szansa, że to sygnał od ciała, aby zmienić zmienić coś w stylu życia.

mózg
Specjaliści zgodnie twierdzą, że problemy z koncentracją coraz częściej dotyczą osób młodych. Tak. Jest to niepokojące, bo młodzi ludzie z zasady powinni mieć najwyższą produktywność i wydolność poznawczą. Ale spokojnie.

"Zanim zaczniesz doszukiwać się poważnych problemów medycznych, które mogą wpływać na brak koncentracji, przyjrzyj się trybowi życia. Stres, utrzymujące się stale napięcie psychiczne, pośpiech, rosnące wymagania i oczekiwania zawodowe, praca ponad własną wydolność, nadmiar zadań czy niedobór snu to czynniki, które zarówno pojedynczo, jak i kompleksowo pogarszają zdolność do koncentracji i uwagi na co dzień" – zapewnia dr Anna Starowicz-Filip, neuropsycholog z Centrum Dobrej Terapii, która twierdzi, że w łatwy sposób możesz poprawić swoją koncentrację.

Zobacz też: Lepsza pamięć i koncentracja: 14 patentów

"Zacznij od odpowiedniej liczby godzin snu na dobę, właściwej diety, regularnych posiłków i popraw kondycję fizyczną. Naucz się też odpoczywać" – podpowiada dr Starowicz-Filip. Dodaje, że równie skutecznym sposobem może być trening uwagi. Na rynku dostępne są obecnie publikacje zawierające ćwiczenia usprawniające procesy uwagi czy pamięci.

Są również strony internetowe z grami zaprojektowanymi pod kątem treningu funkcji poznawczych. Jeżeli te sposoby nie poprawią Twojej koncentracji, udaj się do neuropsychologa. Niestety, ale na brak koncentracji mogą wpływać też m.in. problemy endokrynologiczne, depresja czy zaburzenia nerwicowe. Aha, i odłóż w końcu ten smartfon!

REKLAMA

REKLAMA

4 proste sposoby na lepszą koncentrację. Wypróbuj!

  • Słuchaj playlisty

Badacze z Tajwanu udowodnili, że słuchanie ulubionej muzyki pozwala się lepiej skupić. Dlatego warto stworzyć własną playlistę, by nie być skazanym na didżeja.

  • Rysuj gryzmoły

Naukowcy z uniwersytetu w Plymouth dowiedli, że ci, którzy podczas słuchania wykładów rysowali gryzmoły, przyswoili o 29% więcej informacji niż bierni słuchacze.

  • Luknij na fejsa

Po 1,5 godz. pracy na 5 minut zajrzyj na profile społecznościowe. Psycholodzy z Human Performance twierdzą, że taka odskocznia poprawi Twoją uwagę.

  • Jakim jesteś typem?

Sowa czy skowronek? Jeżeli od zawsze bardziej aktywny byłeś wieczorem, to może warto znaleźć pracę, w której możesz pracować wtedy, gdy łatwiej Ci się skupić.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij