Problemy z cerą: zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn

Nie traktuj swojej cery po macoszemu - jeśli masz jakiś problem, zdiagnozuj go i po rozwiązanie udaj się do profesjonalistów. Bo zadbana skóra to zdrowa skóra.

Problemy z cerą: zabiegi kosmetyczne dla mężczyzn shutterstock.com
Po co działać na własną rękę, jeśli można skorzystać z pomocy specjalistów?

Jej wygląd i kondycja potrafią powiedzieć o Tobie bardzo dużo już po kilku sekundach obserwacji. Masz na niej wypisaną całą swoją historię, żywieniowe nawyki, styl życia a nawet przebyte choroby. Wizytówka, karta informacyjna i afisz matrymonialny w jednym.

Mowa oczywiście o skórze, szczególnie tej na twarzy. Warto zatem o nią zadbać, a najlepiej oddać ją w ręce profesjonalistów. Przedstawiamy cztery zabiegi kosmetyczne, które pomogą Ci pozbyć się problemów z cerą. Oto one.

1. Złuszczanie kwasami

Problem: skłonności do powstawania zmian trądzikowych i zaskórników, tłusta skóra, częste zapalenie mieszków włosowych, przebarwienia, nierówny koloryt

Rozwiązanie: kwas salicylowy

Jak często: seria 4 zabiegów w odstępach 14 dni

Działanie: Kwas salicylowy ma właściwości przeciwbakteryjne, złuszczające, przeciwgrzybiczne i ściągające. Złuszcza martwy naskórek i zmniejsza łojotok. Bardzo ważną właściwością jest przenikanie w głąb mieszków włosowych oraz przez warstwę łojową skóry, dzięki czemu odblokowuje pory i pomaga skutecznie usuwać zaskórniki. Może być stosowany na skórę całego ciała i nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Nic tylko stosować.

Czas trwania: ok. 40 minut

2. Manualne oczyszczanie twarzy

Problem: zaskórniki, wągry, drobne ropne wypryski

Jak często: regularnie, w dwumiesięcznych odstępach

Działanie: Twoja mama miała rację, gdy podczas okresu dorastania ganiła Cię za wyciskanie pryszczy – to nie poprawia nigdy sytuacji. Co innego, gdy robi to profesjonalista w salonie kosmetycznym – wtedy ma to sens. Manualne oczyszczalnie twarzy to nic innego, jak staromodne "wyciskanie syfów".

Różnica polega na tym, że robi to osoba, która zajmuje się tym zawodowo i w sterylnych warunkach. Cały zabieg składa się oczyszczania twarzy, tonizowania, nałożenia kremu lub maseczki, rozgrzania skóry ciepłą parą (w celu rozszerzenia porów), wyciskania zaskórników oraz dezynfekcji skóry twarzy. 

Manualne oczyszczanie twarzy ma liczne grono przeciwników, którzy słusznie zauważają, iż taki zabieg nie rozwiązuje źródła problemu. Doraźnie może jednak pomóc Twojej skórze oczyścić się z zaskórników i grudek.

Czas trwania: ok. 2 godziny

3. Oksybrazja

Problem: przesuszona cera

Jak często: Nie częściej niż co tydzień

Działanie: Tak naprawdę to rodzaj – uwaga, trudne słowo – mikrodermabrazji, czyli mechanicznego złuszczania naskórka. O ile jednak klasyczną mikrodermabrazję wykonuje się przy pomocy mikrokryształków, o tyle oksybrazja wykorzystuje do tego celu strumień wodno-tlenowy, który wtłaczany jest w skórę pod dużym ciśnieniem.

A po polsku to znaczy, że jest zdecydowanie mniej inwazyjnym zabiegiem i możemy ją z czystym sumieniem polecić wszystkim posiadaczom cer wrażliwych i skłonnych do podrażnień, a nawet pechowcom z cerą naczynkową. Co zyskujesz? Oczyszczenie cery, odświeżenie i wygładzenie oraz wyrównanie kolorytu – idealne przed wielkim wyjściem.

Czas trwania: cała twarz ok. 30 minut

4. Fotoodmładzanie

Problem: widoczne zmarszczki, przebarwienia, trądzik różowaty

Jak często: seria pięciu zabiegów w odstępach 3-5 tygodni

Działanie: Jeśli Twój problem to coraz wyraźniejsze bruzdy przecinające zmartwione oblicze, warto zastanowić się nad rzuceniem nieco światła na ten problem – dosłownie. Fotoodmładzanie to zabieg wykorzystujący silne światło o odpowiedniej długości fali do produkcji kolagenu, elastyny oraz do obkurczania już istniejących włókien kolagenowych.

W telegraficznym skrócie: ma wzmacniać elastyczność skóry oraz likwidować zmarszczki i przebarwienia. Co ciekawe, światło emitowane podczas zabiegu pomaga się również pozbyć pamiątek pozostawionych przez słońce czy choroby skóry.

Czas trwania: poddanie całej twarzy zabiegowi może trwać do godziny.

REKLAMA