A oprócz destrukcyjnych zdolności, terapie laserowe mogą też pobudzać produkcję kolagenu - naturalnego rusztowania Twojej skóry. Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych Dermamed, podpowiada, z których metod skorzystać w zależności od tego, co chcesz usunąć.
1. Problem: trądzik
Laser: nieblacyjny
Podgrzewa środkową warstwę skóry, dziesiątkując wywołujące trądzik bakterie. Już po kilku godzinach zaczerwienienia skóra staje się gładsza. Wzrost produkcji kolagenu pomaga dodatkowo złagodzić blizny po starych wypryskach. „Struktura skóry staje się wyrównana, blizny płytsze, a trądzik mniej aktywny” – mówi Dorota Kliszewska.
2. Problem: głębokie blizny
Laser: Frakcyjny ablacyjny
Już kilka strzałów zniweluje zgrubienia powierzchni skóry, podczas gdy wzmożona produkcja kolagenu „wypchnie” wgłębienie po bliźnie od środka. Laser nie jest w stanie całkowicie usunąć głębokich blizn, sprawi jednak, że będą mniej widoczne. Zła wiadomość: jest inwazyjny, więc będziesz potrzebował kilku dni na zregenerowanie skóry.
3. Problem: zmarszczki
Laser: Resurfacing
Laser usunie wierzchią i podgrzeje spodnią warstwę naskórka, stymulując produkcję kolagenu. Świeży naskórek będzie gładszy i jędrny. Tylko nie spodziewaj się nowej twarzy – zabieg pomoże zlikwidować płytsze zmarszczki, jednak nie da takiego efektu, jak lifting. „Efekt końcowy pojawia się nawet kilka tygodni po wykonaniu zabiegu” – mówi nasz ekspert.
4. Problem: zbytnie owłosienie
Laser: Aleksandrytowy
Ten laser celuje w pigment, penetrując za jego tropem mieszki włosowe i niszcząc je. Podczas zabiegu wszystkie włosy w aktywnej fazie wzrostu powinny zniknąć. Powinny, jednak męskie włosy na twarzy są zazwyczaj tak mocne, że potrzebują więcej zabiegów. Uwaga: siwe, bardzo jasne lub rude włosy często w ogóle nie są wykrywane przez laser.
5. Problem: niechciany tatuaż
Laser: Q-switch
Jak usunąć błędy przeszłości? Ten laser wprawia tusz pod skórą w superszybkie wibracje, rozbijając go na maleńkie cząsteczki, które ciało może wchłonąć. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, dyskomfort i silne pieczenie. Plus niektóre kolory tatuaży (np. czerwienie i żółcie) mogą być trudne do usunięcia.
6. Problem: popękane naczynka
Laser: Waskularny
Ten laser wybiórczo celuje w hemoglobinę i tropi rozszerzone (np. pod wpływem opalania) naczynka krwionośne. Wiązka światła podgrzewa je do wysokiej temperatury i niszczy. Świetnie działa na pojedyncze pajączki, ale może też leczyć większe zaczerwienienia, spowodowane trądzikiem różowatym. Wystarczy około 3 sesji, by pozbyć się problemu.
Komentarze
~Ola, 2020-04-28 17:06:52
~Angelika, 2020-04-19 16:32:27
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?