[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Problemy skórne: laser na ratunek!

Problemy skórne dotykają naprawdę wielu facetów. Zamiast robić z siebie darmowego testera koncernów farmaceutycznych, wypróbuj skuteczne rozwiązanie - laser. 

Problemy skórne fot. shutterstock.com
Pewnie o użyciu lasera marzysz, odkąd pierwszy raz obejrzałeś „Gwiezdne wojny”. Wiązka światła spektakularnie rozwalająca, dajmy na to, statek kosmiczny, wciąż robi wrażenie. Ale tu, na Ziemi, lasery też potrafi ą sporo zdziałać - szczególnie dla skóry. Dermatolodzy używają ich w tak precyzyjny sposób, że mogą likwidować najmniejsze niedoskonałości: warstwa po warstwie, naczynko po naczynku, włosek po włosku.

A oprócz destrukcyjnych zdolności, terapie laserowe mogą też pobudzać produkcję kolagenu - naturalnego rusztowania Twojej skóry. Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych Dermamed, podpowiada, z których metod skorzystać w zależności od tego, co chcesz usunąć.

1. Problem: trądzik

Laser: nieblacyjny

Podgrzewa środkową warstwę skóry, dziesiątkując wywołujące trądzik bakterie. Już po kilku godzinach zaczerwienienia skóra staje się gładsza. Wzrost produkcji kolagenu pomaga dodatkowo złagodzić blizny po starych wypryskach. „Struktura skóry staje się wyrównana, blizny płytsze, a trądzik mniej aktywny” – mówi Dorota Kliszewska.

2. Problem: głębokie blizny

Laser: Frakcyjny ablacyjny

Już kilka strzałów zniweluje zgrubienia powierzchni skóry, podczas gdy wzmożona produkcja kolagenu „wypchnie” wgłębienie po bliźnie od środka. Laser nie jest w stanie całkowicie usunąć głębokich blizn, sprawi jednak, że będą mniej widoczne. Zła wiadomość: jest inwazyjny, więc będziesz potrzebował kilku dni na zregenerowanie skóry.

3. Problem: zmarszczki

Laser: Resurfacing

Laser usunie wierzchią i podgrzeje spodnią warstwę naskórka, stymulując produkcję kolagenu. Świeży naskórek będzie gładszy i jędrny. Tylko nie spodziewaj się nowej twarzy – zabieg pomoże zlikwidować płytsze zmarszczki, jednak nie da takiego efektu, jak lifting. „Efekt końcowy pojawia się nawet kilka tygodni po wykonaniu zabiegu” – mówi nasz ekspert.

4. Problem: zbytnie owłosienie

Laser: Aleksandrytowy

Ten laser celuje w pigment, penetrując za jego tropem mieszki włosowe i niszcząc je. Podczas zabiegu wszystkie włosy w aktywnej fazie wzrostu powinny zniknąć. Powinny, jednak męskie włosy na twarzy są zazwyczaj tak mocne, że potrzebują więcej zabiegów. Uwaga: siwe, bardzo jasne lub rude włosy często w ogóle nie są wykrywane przez laser.

5. Problem: niechciany tatuaż

Laser: Q-switch

Jak usunąć błędy przeszłości? Ten laser wprawia tusz pod skórą w superszybkie wibracje, rozbijając go na maleńkie cząsteczki, które ciało może wchłonąć. Po zabiegu może pojawić się obrzęk, dyskomfort i silne pieczenie. Plus niektóre kolory tatuaży (np. czerwienie i żółcie) mogą być trudne do usunięcia.

6. Problem: popękane naczynka

Laser: Waskularny

Ten laser wybiórczo celuje w hemoglobinę i tropi rozszerzone (np. pod wpływem opalania) naczynka krwionośne. Wiązka światła podgrzewa je do wysokiej temperatury i niszczy. Świetnie działa na pojedyncze pajączki, ale może też leczyć większe zaczerwienienia, spowodowane trądzikiem różowatym. Wystarczy około 3 sesji, by pozbyć się problemu.

REKLAMA
 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij