[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Prawidłowe wyniki - czyli jakie?

Faceci lubią konkrety, więc oto konkretne wyznaczniki dobrego zdrowia.  

wyniki fot. Shutterstock

<120/80

Prawidłowe ciśnienie krwi powinno wynosić właśnie tyle. Jeśli z pomiarów wyszło Ci, że masz wyższe, jest to powód do niepokoju. Jeśli ciśnienie przekracza wartość 140/90 – masz nadciśnienie i powinieneś iść do lekarza. Nie ma już na co czekać. 

<150

Wysoki poziom trójglicerydów jest gorszy niż za wysoki poziom cholesterolu. Jeśli masz powyżej 150 mg/dl , skonsultuj się z lekarzem. I sięgnij po tran. Włoscy uczeni wykazali, że suplementacja kwasów omega-3 (EPA i DHA) obniża poziom trójglicerydów o 35%. 

<130

Od cholesterolu całkowitego odejmij ten dobry (HDL). Jeśli wynik będzie wyższy od 130 mg/dl, Twoje tętnice mogą być zagrożone. Można obniżyć poziom złego cholesterolu dietą: jedz więcej ryb, pełnoziarnistego pieczywa i jagód.

10/18

Liczba oddechów na minutę. Oczywiście nie mówimy o oddychaniu na siłowni. Ale jeśli oddychasz częściej niż 18 razy na minutę, może to oznaczać, że masz chore płuca lub astmę. Pamiętaj, żeby wdech i wydech liczyć jako jedno! 

<20%

Poziom tkanki tłuszczowej niekoniecznie widać w lustrze. Nawet jeśli jesteś w miarę szczupły, tłuszcz może się ukrywać we wnętrzu. Przy najbliższej okazji wskocz na wagę z pomiarem i sprawdź. Norma dla młodego mężczyzny to 5-20%. Błąd pomiarowy to około 4%. 

36,3/37,3

Normalna temperatura ciała mierzona w ustach waha się właśnie w tym przedziale. Sprawdzaj temperaturę również wtedy, gdy jesteś zdrowy – wtedy będziesz wiedział, o ile stopni skoczyła Ci, gdy np. jesteś przeziębiony. 

Nie tylko w przychodni POZ, czyli lekarz pod ręką

Abonament

Jeśli nie znosisz czekania w kolejce, zastanów się nad abonamentem w sieciowej przychodni (np. EMC czy LUX MED). Ceny: od 400 zł rocznie, a dostęp do lekarza zdecydowanie łatwiejszy niż w publicznej służbie zdrowia. Tylko dokładnie przeczytaj zakres usług.

Lekarz przez internet

W sieci są przychodnie, w których możesz skonsultować się z lekarzem za pośrednictwem czatu, wideoczatu, telefonu lub e-maila. Ceny konsultacji zaczynają się od 18 złotych za 10 minut. Jeśli mieszkasz na wsi lub za granicą – idealne rozwiązanie. Sprawdź np . eDoktor24.pl. albo qzdrowiu.pl.

Lekarz w smartfonie

Zdrowotne aplikacje mobilne wciąż jeszcze w Polsce raczkują. W tej chwili liderem jest Doktor Medi, oferujący wstępną diagnostykę. Niektóre firmy (np. EMC, LUX MED, Medicover) oferują aplikacje, które pozwalają wygodnie zarezerwować wizytę bez wiszenia na telefonie i słuchania "dla Elizy". 

MH 03/2015

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij