Pożegnaj stres, czyli jak wrzucić na luz

Naukowcy z Yale twierdzą, że stres przeszkadza gubić balast. Pomożemy Ci się rozluźnić. 

Mężczyzna w stroju narciarskim shutterstock.com
fot. shutterstock.com

7:00 Wypij smoothie

Niemieccy badacze odkryli, że spora dawka witaminy C pomaga radzić sobie ze stresem. Zacznij dzień od smoothie z pietruszką, cytryną i kiwi. Jeśli znajdziesz, wrzuć też do blendera papaję. Tak fit jeszcze nigdy nie byłeś.

13:00 Dbaj o białko

"British Journal of Nutrition" informuje, że białko pomaga regulować wydzielanie hormonów stresu. Staraj się, by proteiny z różnych źródeł (drób, wołowina, ryby, nabiał) były obecne w każdym posiłku.

15:00 Klik, klik, klik

Nie bądź taki poważny i kliknij w link, który wysyła Ci kumpel. Przeprowadzone na uniwersytecie Loma Linda badanie pokazało, że oglądanie zabawnych wideo obniża poziom kortyzolu, hormonu stresu, który nie tylko powoduje odkładanie tłuszczu, ale też może przeciwdziałać efektom Twojej pracy w siłowni. Niech przekona Cię chociaż ten drugi argument.

19:00 Nie zmywaj się

Badania pokazują, że jasny podział obowiązków domowych mocno wpływa na harmonię w związku, a ta przekłada się na redukcję stresu. Nie zmywaj się, gdy trzeba zmyć naczynia, szoruj pokład marynarzu.

21:00 Weź pigułkę

Odpowiednia dawka kwasów omega-3 pomaga pokonać stres, ale jeśli nie jesz ryb, trudno dostarczyć ją w jedzeniu. Pomyśl o suplementach, jeśli skręca Cię na myśl o rybnym smaku - wybierz kapsułki.

Zobacz również:
REKLAMA