Przed użyciem przeczytaj uważnie przedstawiony poniżej opis wyposażenia, instrukcję obsługi i zalecenia eksploatacyjne. Nieprzestrzeganie ich może skutkować poważnymi uszkodzeniami. Wszelkie awarie zgłaszaj lekarzowi, pamiętaj, że on został odpowiednio przeszkolony i dysponuje oryginalnymi częściami zamiennymi. A tylko takie mogą Ci zapewnić trwałą satysfakcję.
Obsługa penisa
Twój penis ma trzy podstawowe umiejętności:
1. Odprowadza mocz.
Wewnątrz penisa przebiega cewka moczowa, czyli cieniutki przewód połączony z pęcherzem. Kiedy pęcherz jest pełny, pojawia się uczucie parcia - wiesz wtedy, że czym prędzej trzeba zjechać na pobocze. Po uwolnieniu z pęcherza, mocz spływa cewką moczową i wylatuje na zewnątrz, by - zdaniem większości matek i żon - ostatecznie wylądować na podłodze koło muszli klozetowej.
Rolę zaworów kontrolujących wypływ moczu pełnią dwa zwieracze cewki moczowej. To właśnie jeden z nich napinasz, kiedy chcesz przerwać oddawanie moczu. (Mięsień ten można też wykorzystywać do powstrzymywania orgazmu. Szerzej o tym zagadnieniu w rozdziale "Rozwiązywanie problemów").
2. Sztywnieje, dzięki czemu można wprowadzić go do pochwy w czasie stosunku.
Za wzwód odpowiada mechanizm hydrauliczny ze sterowaniem neuronowym. Wewnątrz penisa znajdują się dwie komory, które pod wpływem stymulacji wypełniają się krwią, wskutek czego penis powiększa się i twardnieje. Jeżeli stymulacja ustaje lub następuje wytrysk, krew odpływa z komór i penis ponownie zmniejsza się i wiotczeje. W zależności od wieku urządzenia, gotowość do ponownej erekcji pojawia się po pewnym czasie - od kilku minut aż do całego dnia. Około 1/3 penisa jest ukryta wewnątrz ciała. Przyczepiona do dolnej części miednicy, działa jak kotwica - pomaga utrzymać równowagę penisa w czasie wzwodu.
3. Umożliwia wstrzyknięcie nasienia do pochwy.
Plemniki są produkowane w jądrach, stamtąd przechodzą do najądrzy, gdzie dorastają im witki, czyli ogonki umożliwiające później swobodne pływanie. Gotowe plemniki są przechowywane w pęcherzykach nasiennych i nasieniowodach. Te cieniutkie przewody są mocno poplątane i, zahaczając po drodze o gruczoł krokowy, uchodzą do cewki moczowej.
Kiedy wrzucasz najwyższy bieg, plemniki mieszają się z wydzieliną gruczołu krokowego i sąsiadujących z nim pęcherzyków nasiennych. W trakcie stosunku powstała w ten sposób półpłynna substancja, czyli ejakulat (nasienie), oczekuje w gotowości. Kiedy orgazm się zbliża, następuje zamknięcie ujścia pęcherza, co zapobiega przedostaniu się moczu do ejakulatu. Ostatecznie, w trakcie orgazmu nasienie jest wyciskane pod wpływem serii gwałtownych skurczów i przez cewkę moczową wylatuje na zewnątrz.
ZOBACZ TEŻ: Czy duży może więcej?
Uruchamianie penisa
Wbrew pozorom, stacyjka zapłonu seksualnego wcale nie tkwi między nogami, lecz w głowie. Mózg jest największym organem seksualnym człowieka. Wysyła impulsy nerwowe, które sprintem pokonują cały rdzeń kręgowy i docierając do członka, budzą go ze snu.