[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Podręcznik kawosza: kawa a zdrowie

Z kawą jest jak z seksem - krąży wokół niej sporo mitów i półprawd. Postanowiliśmy rozprawić się z kilkoma.

Ziarna kawy Odpowiednio zaparzona kawa to nie tylko energia - to zdrowie.

Kawę można przedawkować: fakt

Ale nie jest to łatwe. Kofeina zawarta w kawie zacznie szkodzić Ci dopiero, gdy przyjmiesz więcej niż 1000 mg dziennie. Zażywając taką dawkę, narażasz się na wszystkie nieprzyjemne konsekwencje, takie jak nerwowość, bezsenność i problemy z krążeniem.

Filiżanka czarnej kawy z ekspresu ma od 80 do 100 mg kofeiny. Aby przedawkowanie stało się śmiertelne, musiałbyś wypić około 80 filiżanek. Kawa zachowuje swoje zdrowotne właściwości, gdy nie przekraczasz dawki 500 mg kofeiny, co oznacza, że możesz wypić około 4 filiżanek dziennie.

Kawa nie ma kalorii: fakt

Rzeczywiście – czysta, czarna kawa nie zawiera kalorii. Ale gdy zaczniesz do niej dodawać mleko i cukier, może stać się energetyczną bombą. Kawy z bitą śmietaną i syropami serwowane w kawiarniach na pewno nie są napojami dietetycznymi. Ale jeśli już słodzisz, dodaj cukier przed nalaniem mleka – kryształki łatwiej rozpuszczają się w gorącym napoju.

Kawa osłabia kości: mit

Owszem, kofeina wypłukuje z organizmu wapń. W dodatku działa moczopędne, co jeszcze potęguje ten efekt. Jednak ilości tego składnika, utracone w wyniku picia kawy, są tak niewielkie, że nieodczuwalne dla organizmu. Jeśli wolisz dmuchać na zimne, dodaj do kawy mleka – pokryjesz wszystkie braki.

Kawa przyspiesza trzeźwienie: mit

Kawa nie tylko nie sprawi, że szybciej wytrzeźwiejesz, ale może wręcz pogorszyć skutki picia, gdyż odwadnia organizm. Jej intensywny aromat może być też drażniący na kacu. 

REKLAMA
 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij