Pewne sposoby na zakola - pokonaj problem po męsku

Nie pękaj! Obcięcie na zero nie jest jedynym rozwiązaniem.

zakola Shutterstock.com
Shutterstock.com

Temat łysienia jest stary jak świat i niestety nie skończy się szybko – nawet mimo rozwijającej się technologii i zaangażowania naukowców. Zła dieta, szybki i nerwowy tryb życia plus zanieczyszczenie powietrza doprowadzą do tego, że będziemy mieć coraz mniej włosów, a zakola będą pojawiać się w bardzo młodym wieku; łysiny i nieregularny zarost również.

REKLAMA

"Jeżeli już borykasz się z problemem rzadkich włosów lub z zakolami, sięgającymi dalej niż byś sobie tego życzył, nie zapuszczaj włosów. Dłuższe pasma są mało dynamiczne i zwykle odsłaniają te miejsca, które chcesz ukryć" – radzi stylista fryzur Krzysztof Kulesza. Jeżeli nie czujesz się dobrze w bardzo krótkiej fryzurze, to możesz spróbować sposobów tuszujących łysinę.

"W zatuszowaniu prześwitów pomagają preparaty na bazie nanowłókien. Te, w odpowiednio dobranym kolorze, zaaplikowane na włosy, sprawiają wrażenie bujnej fryzury i na pewno zamaskują prześwitującą spod resztek włosów skórę" – podpowiada Kulesza. Wypróbuj: Nanogen Fibres (89 zł, nanogen.pl). Preparat działa natychmiast, a efekt zagęszczonych włosów utrzymuje się do następnego mycia głowy. Przy bardzo dużych zakolach możesz zrobić mikropigmentację, imitującą odrastające włosy. Skuteczna jest także mezoterapia igłowa – pod skórę głowy wstrzykiwane są substancje odżywcze, które stymulują wzrost włosa.

Z tymi radami włos Ci z głowy nie spadnie.

Odpoczywaj Stres jest jedną z przyczyn wypadania włosów. Naucz się technik relaksacyjnych (np. oddychania) i nie lekceważ znaczenia odpoczynku.

Jedz steki Wysokiej jakości białko jest niezbędne do wzrostu włosów. Steki są też bogatym źródłem żelaza, a jego niedobory mogą powodować łysienie.

Myj włosy Także po siłowni. Ćwicząc, zmuszasz gruczoły łojowe do pracy. Nadmiar łoju może zapchać i osłabić mieszki włosowe.

(Zobacz koniecznie: Wykonaj test i dowiedz się, jakie masz szanse na bujną czuprynę do późnej starości)

REKLAMA