[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Opuchnięta warga i włosy stojące dęba: zdrowotne ciekawostki MH

Wiedzy nigdy dość - takie założenie panuje w redakcji MH. Dlatego nasi eksperci przygotowują dla Was ciągle nowe porcje ciekawostek i naukowych faktów. Oto one.

Mężczyzna, męska fryzura

Problem: w nocy kilkakrotnie wstajesz, żeby się wysikać

To, że częściej sikasz, a strumień moczu jest mniejszy, może oznaczać, że masz przerost prostaty. Jeżeli tego nie sprawdzisz u urologa i nie zajmiesz się tym, możesz mieć poważne problemy. I z prostatą, i z oddawaniem moczu, i z seksem. Jedz więcej owoców – cukier w nich zawarty redukuje poziom fosforanów i ogranicza przerost prostaty.

Problem: włosy na głowie stają ci dęba

Jest burza z piorunami, a Ty stoisz w strugach ulewnego deszczu. Bardzo prawdopodobne, że możesz stać się ofiarą porażenia piorunem. Przykucnij na piętach, uważając, aby dłonie nie dotknęły ziemi. Dzięki temu w razie jego uderzenia prąd prześlizgnie się po Twoim ciele i uderzy obok. Jeśli chcesz wiedzieć, jak blisko od Ciebie uderzył piorun, policz sekundy między błyskawicą a grzmotem i podziel przez trzy.

REKLAMA

Wynik otrzymasz w kilometrach. Jeśli piorun jest w promieniu 1 km, lepiej się schowaj – tak zaleca broszura Amerykańskiego Instytutu Ochrony przed Piorunami, a jeżeli akurat czekasz na autostop, ukryj się w jakimś zagłębieniu ziemi i przykucnij na plecaku.

Problem: budzisz się z opuchniętą wargą lub powieką

Czujesz piekący ból, przechodzący w swędzenie? Jeżeli nie stoczyłeś przed snem pojedynku na pięści, najprawdopodobniej użarł Cię pająk, z którym dzielisz sypialnię. Obrzęk i zaczerwienienie są reakcją na jad – najlepiej posmaruj bolące miejsce Fenistilem w żelu. Ponieważ opuchlizna po ukąszeniu pająka utrzymuje się nawet kilka dni, nie zaszkodzi zażyć także coś przeciw alergiom – może być Alertec, bo dostaniesz go w aptece bez recepty.

Aby uniknąć w przyszłości takich niespodzianek, chwyć odkurzacz i zrób gruntowne porządki. Przetarcie mokrym mopem wszystkich kątów na pewno nie zaszkodzi. Warto je powtarzać przynajmniej dwa razy w miesiącu. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij