[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Zdrowie

  • Optymiści żyją dłużej, mordercze seriale i wstrząs mózgu: patenty na zdrowie

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Optymiści żyją dłużej, mordercze seriale i wstrząs mózgu: patenty na zdrowie

Optymiści naprawdę żyją dłużej. Co więcej, mają więcej frajdy z drugiej połowy życia, bo dostrzeganie jego uroków jest jak samospełniające się proroctwo - im więcej frajdy widzisz, tym więcej jej masz.

serce i mózg fot. Shutterstock

W górę serca - optymizm jest ważny

Jak donosi pismo "Psychosomatic Medicine", pacjenci cierpiący na choroby serca, którzy sami siebie uważają za szczęściarzy, w istocie mają niższe BMI, więcej się ruszają, lepiej śpią, palą mniej i generalnie żyją w tym stanie zadowolenia z życia pięć lat dłużej niż ich bardziej czarnowidzący rówieśnicy. Co więcej, chętniej się uczą na błędach i mają wokół siebie więcej oddanych ludzi.

Hm... Mamy drobne wątpliwości, czy to skutek, czy przyczyna ich nastawienia, jednak jako że jesteśmy optymistami, zakładamy, że jednak skutek. Chcesz zwiększyć swoje pozytywne nastawienie? Zastosuj radę z innego badania. Wypisz na kartce 9 pięknych rzeczy: trzy cuda natury, trzy piękne uczynki i trzy osobiste wspomnienia. Zanim zaśmiejesz się ironicznie, weź kartkę, długopis i zapisz. Teraz.

Mordercze seriale

Lubisz seriale, w których często pokazują sekcje zwłok? Lepiej nie oglądaj po kilka odcinków naraz, bo sam wylądujesz pod skalpelem patologa. "American Journal of Preventive Medicine" przestrzega, że przesiadywanie przed TV po kilka godzin dziennie znacząco zwiększa ryzyko wcześniejszej śmierci. Zobacz, o ile rośnie ryzyko zgonu z powodu najczęstszych chorób.

Wstrząśnięty, zmieszany

Jesteś bokserem, jeździsz na rolkach albo z uporem walisz głową w mur? Uważaj na wstrząsy mózgu. Gdy doznasz takiej kontuzji, nawet lekkiej, posłuchaj lekarza i przez kilka dni odpuść sobie treningi lub próby przebicia. Jak bowiem wykazał eksperyment uczonych z Georgetown University, powtarzane urazy mózgu, nawet bardzo delikatne, prowadzą do jego trwałego uszkodzenia.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij