[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Sposoby na opryszczkę - wygraj z wirusem

Ponad 90% ludzi ma w sobie wirusa opryszczki. U niektórych uaktywnia się na ustach. U innych tam, gdzie wzrok nie sięga. Nie zastanawiaj się, gdzie złapałeś tę nieuleczalną chorobę, tylko dowiedz się, jak sobie z nią radzić, kiedy wirus znienacka przypuści atak.

rys. Eboy
SARS, ebola, gorączka zachodniego Nilu to jedne z najgroźniejszych wirusów-zabójców, jakie mogą dopaść człowieka. Wirus opryszczki to przy nich niegroźny ratlerek. Nie jest to seryjny morderca. Atakuje bez fajerwerków i komunikatów o setkach ofiar

"Wirusami tymi możesz się zarazić najczęściej drogą kropelkową, czyli nie jesteś w stanie jej uniknąć. Wystarczy, że ktoś kichnie. Możesz zarazić się też przez pocałunek lub przez stosunek płciowy. Nie prowadzi się badań nad liczbą zakażeń w Polsce, ponieważ nie ma obowiązku ich rejestracji. W USA szacuje się, że u dorosłych zakażenie wirusem opryszczki wargowej sięga od 50 do 70% dorosłych, a zakażenie opryszczką genitalną - od 15 do 33%"- mówi specjalista chorób zakaźnych dr n. med. Paweł Piszko.

REKLAMA

Badaniach przeprowadzone w Szwecji pokazały, że liczba zakażeń opryszczką genitalną wzrasta zdecydowanie u młodzieży rozpoczynającej życie seksualne, czyli wirus może się także przenieść z ust na genitalia. Najgorsze jest to, że jesteśmy nosicielami wirusa, którego nie można niczym zabić - medycyna nie zna jeszcze metody całkowitego pozbycia się z organizmu sprytnego wirusa.

Ale jest kilka sposobów, żeby utrzymać opryszczkę w hibernacji. Dzięki kilku prostym czynnościom sprawisz, że miłość Twojego życia nie zmieni się w obiekt infekcji.

Objawy: miłosny wirus w akcji

Jeśli kiedykolwiek miałeś na ustach tzw. zimno, czyli początkowo piekące pęcherzyki, a potem małą krwawiącą rankę, to najprawdopodobniej jesteś nosicielem wirusa opryszczki wargowej, czyli Herpes Simplex Virus typ 1 - w skrócie HSV-1.

A jak rozpoznać opryszczkę genitalną? Objawy są podobne do opryszczki wargowej, ale pojawiają się w intymnych okolicach. Odmiana Herpes Simplex Virus typ 2 - czyli HSV-2 - pojawia się u mężczyzn na napletku, żołędzi i trzonie prącia, a u kobiet na wargach sromowych, łechtaczce, w pochwie lub na szyjce macicy. Poza narządami płciowymi, ranki występują czasami na pośladkach, pachwinach lub udach. Objawom mogą towarzyszyć ogólne osłabienie, gorączka i trudności w oddawaniu moczu. Pierwsze wystąpienie opryszczki jest zdecydowanie najgorsze. Około 40% osób nigdy nie miało powtórnego ataku. Pozostali mają 4-5 nawrotów rocznie.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (17)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij