[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Objawy grypy: jak rozpoznać początek choroby?

Preparaty złożone mają to do siebie, że działają jak nalot dywanowy – na wszystko. Zobacz, co łagodzi objawy występujące solo.

grypa, objawy
Ból głowy i mięśni

Sięgnij po ibuprofen, paracetamol lub naproksen. Skuteczność przeciwbólowa tych substancji jest porównywalna.

Katar

Zapchany nos odetkasz kroplami lub sprayem z ksylometazolinem. Bardzo skuteczny. Uwaga, można się uzależnić!

Gorączka

Jeśli nie przekracza 38,4 ˚C, nie zbijaj. Gdy przekroczy tę granicę, sięgnij po ibuprofen – jest skuteczniejszy, ale paracetamol też pomoże.

Kaszel

Aby pozbyć się zalegającej wydzieliny, kup syrop z gwajafezyną. Na męczący, suchy kaszel lepszy będzie dekstrometorfan – on hamuje odruch kaszlu.

Nie łykaj bez sensu

Czytaj ulotki

Aż trudno w to uwierzyć, ale zaledwie 15% Polaków czyta ulotki dołączone do leków. To błąd, bo właśnie tam znajdziesz informacje o dawkowaniu, możliwych skutkach ubocznych (każdy skuteczny lek je ma) oraz inne użyteczne informacje (np. czy lek wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów) czy też ostrzeżenia, kto tego leku używać nie powinien.

Łącz z głową

W aptekach można kupić złożone preparaty na grypę. Najczęściej zawierają środek przeciwbólowy (paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen), środek przeciwkaszlowy (zwykle dekstrometorfan) oraz coś na obkurczenie śluzówki w nosie, żeby ułatwić oddychanie (fenyloferyna lub pseudoefedryna).

Zanim sięgniesz po taki złożony preparat, sprawdź, czy na pewno masz wszystkie objawy, które on łagodzi. Jeśli nie, wybierz leki pojedyncze. A gdy już coś wybierzesz, trzymaj się tego leku. Łączenie niektórych leków (zwłaszcza tych z grupy NLPZ) może być niebezpieczne.

Pamiętasz tekst z reklam leków? Powtórzmy go razem: "Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż (uwaga!) każdy lek niewłaściwie stosowany...". Dokończyłeś? No właśnie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij