[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Nerwice - plaga XXI wieku

Różnego rodzaju nerwice lękowe i depresja to problem rzeczywisty i wcale nie zamierzamy go lekceważyć. Ale nie jesteś bezbronny. Czasami wystarczy tak prosta czynność, jak podkręcenie gałki głośności w wieży stereo, żeby dogonić mrok najczarniejszego dnia.

Nerwice, depresja, choroby psychiczne Depresja to podstępna choroba grożąca nawet samobójstwem. Gdy sposoby domowe nie pomagają, idź do lekarza. On wie, jak trafić w przyczynę.

Zagrożenie

Powodów do strachu jest mnóstwo. Północnokoreańskie rakiety grożące wybuchem światowego konfliktu, światowy kryzys gospodarczy, niespłacona rata kredytu, zapomniany PIN do karty czy hasło do Facebooka... Nic dziwnego, że coraz więcej osób żyje w stanie permanentnego lęku. Według WHO różnego rodzaju nerwice lękowe są obecnie drugim, po depresji, najbardziej rozpowszechnionym zaburzeniem psychicznym na świecie. Wg uczonych z Kliniki Psychiatrii Młodzieżowej I Katedry Psychiatrii zaburzenia lękowe dotykają od 15% do 20% ludzi. To znaczy, że któryś z Twoich 5 kolegów prawdopodobnie cierpi na jakiś rodzaj lęku.

Prawda

Wg Harvard Health zaburzenia lękowe tak naprawdę dotyczą nie tylko psychiki, ale wpływają również na ciało. Okazuje się, że istnieje korelacja między fobiami a problemami z układem trawienia (np. IBS), przewlekłymi chorobami dróg oddechowych i problemami z układem krążenia. Wielkie badanie Nurses’ Health Study wykazało, że ludzie z podwyższonym poziomem lęku są aż o 59% bardziej narażeni na zawał serca.

REKLAMA

Plan działania

Zacznij od ograniczenia aktywności na serwisach społecznościowych. Chociaż wydaje się, że to idealne miejsce dla ludzi lękających się różnych rzeczy, tak naprawdę wirtualny świat sprzyja pogłębieniu problemu. Po pierwsze, jak wykazali uczeni z University of Chicago, social media uzależniają silniej niż papierosy. Po drugie, naukowcy z University of Pittsburgh odkryli, że ludzie, którzy mają konta na więcej niż siedmiu platformach (w tym YouTube and LinkedIn), są trzykrotnie bardziej narażeni na depresję i niską samoocenę. Możesz też skorzystać z pomocy muzyki.

Przeczytaj też: Pokonaj depresję po męsku

Włącz sobie utwór „Weightless”, opracowany przy współpracy z Brytyjską Akademią Muzykoterapii. Badania wykazały, że słuchanie tych ambientowych dźwięków zmniejszało objawy stresu aż o 65%. Nawet jeśli jesteś miłośnikiem ciężkiego rocka czy surowego rapu, gdy cały jesteś rozedrgany, puść sobie właśnie ten numer. Sprawdziliśmy. Po kilku minutach zaczynamy ziewać nawet w środku dnia, a zapewniamy, że człowiek nie ziewa, gdy się boi.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij