[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Sposoby na nawadnianie organizmu - poznaj je

Człowiek w ok. 70% składa się z wody. Woda reguluje temperaturę ciała, nawilża skórę i oczy, wypłukuje toksyny z krwi i narządów, przepłukuje nerki, ułatwia trawienie i wydalanie... Można wręcz powiedzieć, że człowiek jest maszyną na wodę. 

fot. James Thew 2008/shutterstock.com
Twój mózg składa się z wody w 82%, mięśnie w 80%, skóra ma w sobie około 70% wody, nawet kości mają jej ok. 20%. Czlowiek jest mechanizmem, który wody potrzebuje jak, hm, kania dżdżu.

1%Wystarczy, że stracisz tylko tyle wody z organizmu, by Twoja wydolność spadła aż o 10%.

REKLAMA

Nawadnianie obowiązkowe

Aby ten system działał, musisz stale uzupełniać poziom wody w organizmie. Nie tylko wtedy, gdy jest upał. Wystarczy, że poziom wody spadnie o 1%, a Twoja wydolność zmniejszy się o 10%. Jeżeli spadnie jeszcze niżej, możesz mieć nawet zaburzenia krążenia. Jak wyliczyli uczeni, dorosły mężczyzna musi wypijać dziennie przynajmniej 3,7 l wody. Tylko jakiej, bo woda wodzie nierówna.

 • Kranówa saute. To najtańsza opcja. Litr wody z wodociągów kosztuje około 0,005 złotego, czyli jest kilkaset razy tańszy od litra wody kupionej w sklepie. Teoretycznie rzecz biorąc, woda z kranu powinna też być zupełnie bezpieczna, tzn. nie powinna zawierać żadnych niebezpiecznych dla zdrowia związków ani mikroorganizmów, takich jak bakterie czy wirusy. Niestety, w różnych miastach różnie bywa Niezupełnie znany jest także stan rur od punktów pomiarowych do Twojego kranu, dlatego jeśli już kranówa, to tylko przegotowana.
 • Kranówa przefiltrowana. Aby się upewnić, że woda z kranu jest czysta, możesz zastosować jeden z filtrów. Na rynku najpopularniejsze są filtry z węglem aktywowanym i tzw. filtry odwróconej osmozy. Oba skutecznie oczyszczają wodę, przy czym w filtrach węglowych trzeba szczególnie pamiętać o terminowej wymianie filtra, gdyż przepełniony traci swoje właściwości. Najskuteczniejsze w oczyszczaniu wody z zanieczyszczeń biologicznych i chemicznych są filtry działające na zasadzie osmozy.
 •  Woda butelkowana. Wody, które możesz kupić w sklepie, dzielą się na dwa rodzaje – wody źródlane i mineralne. Te pierwsze mają zwykle bardzo niską zawartość minera- łów i z punktu widzenia zdrowia są neutralne – do codziennego uzupełniania wody nadają się idealnie. Inaczej jest z mineralnymi. Te, zwłaszcza wysoko zmineralizowane, możesz potraktować jako formę uzupełnienia niezbędnych minerałów. Zobacz poniżej , jaką wodę pić w różnych sytuacjach. 

Mineralogia stosowana

Cztery rodzaje wody na cztery różne okazje. Pij i czuj się dobrze:

 • MAGAZYNUJ WODĘ
  Pij wodę bogatą w sód (>200 mg/l) . Sód zatrzymuje wodę w organizmie. Nie pij jej jednak, jeśli masz kłopoty z sercem lub nadciśnienie. Nasz wybór: Mazowszanka, Polanica Zdrój  
 • POZBĄDŹ SIĘ SKURCZY
  Pij wodę bogatą w magnez (>50 mg/l). Magnez uczestniczy w przekazywaniu impulsów nerwowych i reguluje napięcie mięśniowe. Nasz wybór: Muszynianka, Magnesia
 • PRZYSPIESZ RGENERACJĘ
  Pij wodę bogatą w potas, magnez i wodorowęglany. Te ostatnie zapewniają równowagę kwasowo-zasadową, apotas i magnez regenerują mięśnie. Nasz wybór: Staropolanka, Piwniczanka
 • UZDRÓW NERKI
  Tylko niskozmineralizowane (suma składników mineralnych musi być poniżej 500 mg/l). Jeśli masz kamienie, pij co najmniej 2-3 l dziennie. Nasz wybór: Vitalinea, Mama i Ja

Men's Health 07-08/2007

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij