[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Najlepszy zamiennik cukru?

Nasz ekspert radzi, jak naturalnie i bez utraty walorów smakowych zastąpić cukier. 

Cukier Ograniczenie spożycia cukru w codziennej diecie to powinna być Twoja misja główna.
Chcę ograniczyć słodycze i cukier. Słyszałem, że najlepszym zamiennikiem dla cukru jest sok z owoców mnicha. Czy to prawda?

Zastępowanie cukru słodzikami to świetne rozwiązanie, pod warunkiem że wybieramy te naturalne. Dobrym jego zamiennikiem będzie właśnie sok z owoców mnicha – azjatyckiego melona Lo Han Guo. To zdrowy, naturalny słodzik, znany w Azji od prawie tysiąca lat.

REKLAMA

Ten owoc, po raz pierwszy opisany w XIII wieku przez mnichów buddyjskich, zawiera substancje 300 razy słodsze od cukru. Jedna kropla soku z powodzeniem zastępuje jedną łyżeczkę cukru. To bardzo dobra alternatywa dla osób odchudzających się i cukrzyków, którzy nie potrafi ą zrezygnować ze słodyczy. Co najważniejsze, jest zupełnie bezpieczny i nie wzbudza żadnych kontrowersji.

Inne naturalne i bezpieczne słodziki to również stewia i erytrytol. Ich użycie bardzo często daje trochę „odmienne odczucie słodyczy” niż typowy cukier. Dlatego wybierając słodzik, należy znaleźć taki, który jest naturalny i bezpieczny, a jego słodycz będzie w pełni akceptowana. Ograniczanie cukru w naszej codziennej diecie to jeden z najważniejszych celów, jaki powinniśmy sobie stawiać. 

Ekspert MH: dr Marek Szołtysik dietetyk, doktor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij