[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Najlepszy sposób na kaca? Zdziwisz się

Wymyślono już tysiące podobno skutecznych sposobów na kaca. Niektóre działają lepiej, niektóre gorzej. Ten należy do kategorii "cudownych". Dosłownie. 

Kac, skutki picia alkoholu Okazuje się, że modlitwa naprawdę potrafi zdziałać cuda.
Kiedy facet budzi się rano po imprezie z potwornym bólem głowy, najczęściej mówi coś w rodzaju: „O Boże, łeb mi pęka”, „O Boże, dlaczego byłem tak głupi i dałem się namówić na następną kolejkę”, „Jezu, chcę umrzeć”. Niestety, jakiekolwiek prośby do istoty wyższej dzień po masakrowaniu wątroby alkoholem zwykle okazują się zupełnie nieskuteczne.

W każdym razie nie tak dobre jak aspiryna czy ibuprom. Co innego modlitwa przed. Naukowcy z New York University odkryli, że każdy rodzaj modlitwy, niezależnie od wyznawanej religii, pomaga zmniejszyć  ochotę na alkohol. Eksperymenty były przeprowadzane wśród członków grupy anonimowych alkoholików i aby badanie było obiektywne, posłużono się w nim skanowaniem mózgu.

REKLAMA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Egzotyczne sposoby dla kaca

Okazało się, że osoby, które zwracały się o pomoc do istoty wyższej (jakkolwiek rozumianej), okazały się odporniejsze na bodźce wyzwalające głód alkoholowy. W momencie ekspozycji na bodziec obserwowano u nich wyższą aktywność mózgu w obszarze odpowiedzialnym za koncentrację i emocje. To czyniło ich bardziej świadomymi szkodliwych efektów picia alkoholu.

Nie, nie proponujemy Ci ślubów abstynencji, ale jeżeli ostatnio zbyt często zdarzało Ci się przesadzić, warto spróbować nawet nieoczywistych sposobów. Mamy przeczucie, że chwila refleksji przed imprezą i ustalenie we własnym sumieniu górnego limitu może zadziałać podobnie. Mózg to potężne narzędzie. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij