Najlepszy sposób na kaca? Zdziwisz się

Wymyślono już tysiące podobno skutecznych sposobów na kaca. Niektóre działają lepiej, niektóre gorzej. Ten należy do kategorii "cudownych". Dosłownie. 

Kac, skutki picia alkoholu
Okazuje się, że modlitwa naprawdę potrafi zdziałać cuda.

Kiedy facet budzi się rano po imprezie z potwornym bólem głowy, najczęściej mówi coś w rodzaju: „O Boże, łeb mi pęka”, „O Boże, dlaczego byłem tak głupi i dałem się namówić na następną kolejkę”, „Jezu, chcę umrzeć”. Niestety, jakiekolwiek prośby do istoty wyższej dzień po masakrowaniu wątroby alkoholem zwykle okazują się zupełnie nieskuteczne.

REKLAMA

W każdym razie nie tak dobre jak aspiryna czy ibuprom. Co innego modlitwa przed. Naukowcy z New York University odkryli, że każdy rodzaj modlitwy, niezależnie od wyznawanej religii, pomaga zmniejszyć  ochotę na alkohol. Eksperymenty były przeprowadzane wśród członków grupy anonimowych alkoholików i aby badanie było obiektywne, posłużono się w nim skanowaniem mózgu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Egzotyczne sposoby dla kaca

Okazało się, że osoby, które zwracały się o pomoc do istoty wyższej (jakkolwiek rozumianej), okazały się odporniejsze na bodźce wyzwalające głód alkoholowy. W momencie ekspozycji na bodziec obserwowano u nich wyższą aktywność mózgu w obszarze odpowiedzialnym za koncentrację i emocje. To czyniło ich bardziej świadomymi szkodliwych efektów picia alkoholu.

Nie, nie proponujemy Ci ślubów abstynencji, ale jeżeli ostatnio zbyt często zdarzało Ci się przesadzić, warto spróbować nawet nieoczywistych sposobów. Mamy przeczucie, że chwila refleksji przed imprezą i ustalenie we własnym sumieniu górnego limitu może zadziałać podobnie. Mózg to potężne narzędzie. 

REKLAMA