Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Najlepsza skóra dla faceta

Twoja skóra jest jak opakowanie drogocennego towaru. Musi porządnie chronić zawartość i... nieźle wyglądać. Pomożemy Ci o nią zadbać. Oto 15 najczęstszych problemów ze skórą, o których piszecie do naszej redakcji, i ich proste rozwiązania.

Skóra to wyjątkowe opakowanie - musi być porządne, a jednocześnie dobrze wyglądać (fot. Poulsons Photography, Osipovfoto 2011/shutterstock.com)
Skóra to Twój największy organ. Gdyby zdjąć ją z dorosłego faceta, to okaże się, że ma powierzchnię około 2 metrów kwadratowych. Ma też więcej mieszków włosowych i wydziela więcej łoju niż skóra kobiety. Pełni przy tym wiele ważnych funkcji, na którymi na co dzień nawet się nie zastanawiamy, m.in.:

• Stanowi system ostrzegania. Skóra jest gęsto unerwiona i ostrzega nas przed niebezpieczeństwem. Np. przed poparzeniem, skaleczeniem, złamaniem, odmrożeniem.

• Ułatwia oczyszczanie organizmu. Dzięki gruczołom potowym skóra uczestniczy w procesie wydalania i umożliwia usuwanie toksyn z organizmu.

• Działa jak klimatyzacja. Skóra to doskonały termoregulator. Krążenie krwi w naczynkach umiejscowionych w skórze i tuż pod nią ogrzewa ciało, a odparowywanie potu schładza je.

• Chroni wszystko w środku. Zabezpiecza narządy wewnętrzne przed wilgocią, mikrobami, wyschnięciem, przed urazami mechanicznymi i chemicznymi.

Niestety, obarczona tyloma obowiązkami skóra nie zawsze działa bezawaryjnie. Żebyś mógł zapewnić sobie jej sprawne funkcjonowanie, zebraliśmy 15 najczęstszych pytań naszych Czytelników dotyczących problemów z naszą cielesną powłoką i poprosiliśmy o udzielenie na nie odpowiedzi naszych specjalistów. Poznaj ich porady, aby w razie potrzeby wiedzieć, jak zareagować albo czego unikać.

 1.


Mam plecy porośnięte włosami. Zauważyłem, że dziewczyn taki wygląd raczej nie kręci. Jak można się pozbyć nadmiaru owłosienia?

Odpowiedź MH: Słyszeliśmy, że są takie, które to lubią... Ale skoro Twoje doświadczenie jest inne, możesz sobie te włosy usunąć na stałe. "Skutecznym sposobem pozbycia się nadmiaru owłosienia jest tzw. depilacja laserowa - mówi Dorota Świebocka, dermatolog z Instytutu Medycyny Kosmetycznej CAMEA we Wrocławiu. - W przypadku owłosienia na plecach potrzebne będzie około 6 zabiegów".

Pamiętaj jednak, że depilacja laserowa nie jest tania - w przypadku pleców jeden zabieg kosztuje ok. 500-700 złotych. Tańszym rozwiązaniem (ok. 50-100 zł za seans) jest wizyta u kosmetyczki i usunięcie włosów za pomocą rozgrzanego wosku. Zabieg jest dosyć bolesny, ale będziesz miał okazję pokazać, jaki jesteś twardy. Trzeba go powtarzać co 20 dni.

 2.


Mam 25 lat i problem z nieprzyjemnym zapachem nóg. Jak się pozbyć tego problemu?

Odpowiedź MH: Zacznij od zmiany butów. Niektóre materiały, z których szyje się dziś buty, powodują, że nogi bardzo się pocą, a pot wchłonięty w wyściółkę buta rozkłada się, wydzielając zapach przyprawiający o zawrót głowy. Z takich butów zapachu usunąć się już nie da. Niczym. Trzeba je zmienić.

Jeśli stopy śmierdzą Ci nawet w nowych butach, kup wkładki antybakteryjne, a stopy codziennie mocz w wodzie z roztworem soli. Są też specjalne antybakteryjne dezodoranty do stóp. Nie próbuj tylko odświeżać butów zwykłym dezodorantem, bo mieszanka tych zapachów jest jeszcze bardziej zabójcza. Jeśli nie pomaga nic - prawdopodobnie masz grzybicę. Trzeba zrobić badanie mikologiczne i grzybicę wyleczyć.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij