[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.7

Na co mają większe szanse wysocy mężczyźni?

Na większe powodzenie u kobiet i zarobki, a także większe szanse na awans. Oraz na żylaki.

żylaki, zdrowie
Żylaki na łydkach to problem nie tylko estetyczny. To również poważny problem zdrowotny, bo może prowadzić do przewlekłej niewydolności żylnej, a jednym z częstszych powikłań tej choroby jest niestety amputacja. Cierpi na nie ok. 30% facetów. Niedawno uczonym ze Stanford University udało się odkryć zaskakującą zależność – im jesteś wyższy, tym większe jest ryzyko, że na nogach pojawią Ci się charakterystyczne podskórne zgrubienia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jakich facetów pragną kobiety?

REKLAMA

Okazało się, że geny wpływające na wzrost sprzyjają powstawaniu żylaków. Jeśli więc zawsze byłeś najwyższy w klasie, często odpoczywaj z nogami na stole, noś skarpety uciskowe (zwłaszcza w siłowni), unikaj nadmiaru alkoholu i opalania (ciepło rozszerza żyły).

Wydłub i zjedz

Planujesz na Halloween wystawić przed dom wydrążoną dynię? Spoko. Ale zanim wyrzucisz do kosza to, co wydłubiesz, pomyśl chwilę. Dynia jest świetnym źródłem beta karotenu, potasu, witamin C i E oraz błonnika. Beta karoten zmniejsza ryzyko raka prostaty, potas chroni serce, witaminy chronią Twoje oczy, a błonnik wspomaga pracę jelit i zmniejsza ryzyko cukrzycy. Dynia jest tak zdrowa, że powinna być obrzydliwie niesmaczna. A jest pyszna. Możesz z niej zrobić zupę, placki, makaron, a pestki uprażyć i chrupać przed TV.

Telefony ogłupiają

Niebieskie światło emitowane przez ekrany utrudnia zasypianie, bo blokuje wydzielanie nasennej melatoniny. Niedawno uczeni z University of Toledo wykazali, że światło z telefonów przyspiesza też proces zwyrodnienia plamki żółtej – najczęstszej przyczyny utraty wzroku. Rozwiązanie? Włącz w telefonie na stałe filtr niebieskiego światła. To działa.

STREFA CHILL: 24 skuteczne sposoby na stres

Trzeba to rozchodzić

Zauważyłeś, że nie osiągasz wzwodu tak łatwo jak kiedyś? Idź na spacer. Z raportu „Harvard Health: Erectile dysfuncion” wynika, że jeśli będziesz codziennie spacerował przez pół godziny, zmniejszysz ryzyko zaburzeń erekcji aż o 41%. Dodaj też do swojej diety więcej witaminy B12 – jej niedobór może powodować kłopoty ze wzwodem. B12 znajdziesz m.in. w łososiu, wołowinie i jogurcie. Suplement też może być.

Wracaj do zdrowia

3 dni -  Jak donosi Harvard Health Blog, tak długo wracamy do formy, gdy się przeziębimy. Kobietom zajmuje to średnio tylko 1,5 dnia. Za to z grypy wychodzimy szybciej niż one.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij