Na co mają większe szanse wysocy mężczyźni?

Na większe powodzenie u kobiet i zarobki, a także większe szanse na awans. Oraz na żylaki.

żylaki, zdrowie shutterstock.com

Żylaki na łydkach to problem nie tylko estetyczny. To również poważny problem zdrowotny, bo może prowadzić do przewlekłej niewydolności żylnej, a jednym z częstszych powikłań tej choroby jest niestety amputacja. Cierpi na nie ok. 30% facetów. Niedawno uczonym ze Stanford University udało się odkryć zaskakującą zależność – im jesteś wyższy, tym większe jest ryzyko, że na nogach pojawią Ci się charakterystyczne podskórne zgrubienia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jakich facetów pragną kobiety?

Okazało się, że geny wpływające na wzrost sprzyjają powstawaniu żylaków. Jeśli więc zawsze byłeś najwyższy w klasie, często odpoczywaj z nogami na stole, noś skarpety uciskowe (zwłaszcza w siłowni), unikaj nadmiaru alkoholu i opalania (ciepło rozszerza żyły).

Wydłub i zjedz

Planujesz na Halloween wystawić przed dom wydrążoną dynię? Spoko. Ale zanim wyrzucisz do kosza to, co wydłubiesz, pomyśl chwilę. Dynia jest świetnym źródłem beta karotenu, potasu, witamin C i E oraz błonnika. Beta karoten zmniejsza ryzyko raka prostaty, potas chroni serce, witaminy chronią Twoje oczy, a błonnik wspomaga pracę jelit i zmniejsza ryzyko cukrzycy. Dynia jest tak zdrowa, że powinna być obrzydliwie niesmaczna. A jest pyszna. Możesz z niej zrobić zupę, placki, makaron, a pestki uprażyć i chrupać przed TV.

Telefony ogłupiają

Niebieskie światło emitowane przez ekrany utrudnia zasypianie, bo blokuje wydzielanie nasennej melatoniny. Niedawno uczeni z University of Toledo wykazali, że światło z telefonów przyspiesza też proces zwyrodnienia plamki żółtej – najczęstszej przyczyny utraty wzroku. Rozwiązanie? Włącz w telefonie na stałe filtr niebieskiego światła. To działa.

STREFA CHILL: 24 skuteczne sposoby na stres

Trzeba to rozchodzić

Zauważyłeś, że nie osiągasz wzwodu tak łatwo jak kiedyś? Idź na spacer. Z raportu „Harvard Health: Erectile dysfuncion” wynika, że jeśli będziesz codziennie spacerował przez pół godziny, zmniejszysz ryzyko zaburzeń erekcji aż o 41%. Dodaj też do swojej diety więcej witaminy B12 – jej niedobór może powodować kłopoty ze wzwodem. B12 znajdziesz m.in. w łososiu, wołowinie i jogurcie. Suplement też może być.

Wracaj do zdrowia

3 dni -  Jak donosi Harvard Health Blog, tak długo wracamy do formy, gdy się przeziębimy. Kobietom zajmuje to średnio tylko 1,5 dnia. Za to z grypy wychodzimy szybciej niż one.

REKLAMA