[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Mięśnie w liczbach [NEWS MH]

Zazwyczaj w mięśniach interesuje nas to, jak je trenować i co zrobić, żeby były większe i bardziej widoczne. Przyjrzyjmy im się jednak od tej drugiej, bardziej statystycznej strony.

mięśnie, anatomia
25 ton -taki ciężar byłyby w stanie podnieść Twoje mięśnie, gdyby mogły wszystkie ciągnąć w jedną stronę.  

0 - tyle mięśni jest w Twoich palcach. Wbrew pozorom, w palcach są tylko kości i ścięgna. Mięśnie odpowiadające za zginanie i prostowanie palców są ulokowane wyżej.  

REKLAMA

11 - tyle mięśni pracuje na każdy Twój uśmiech. Żeby się skrzywić, potrzebujesz 12. Zdaniem chirurga plastycznego prof. Davida H. Songa z University of Chicago Hospitals, informacja, że do skrzywienia się potrzebujemy aż 47 mięśni, to mit.  

15% ludzi nie ma mięśnia dłoniowego długiego. Jego brak nie zmniejsza siły chwytu, więc czasami wykorzystuje się go jako dawcę ścięgna.  

200 -mniej więcej tyle mięśni bierze udział w wykonaniu jednego kroku. To mniej więcej 1/3 wszystkich Twoich mięśni.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij