[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Zdrowie

  • Metale ciężkie, pocenie w nocy i bieganie: jak wpływają na Twoje zdrowie?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Metale ciężkie, pocenie w nocy i bieganie: jak wpływają na Twoje zdrowie?

Chociaż metale ciężkie (nie mylić z wielbicielami Iron Maiden) występują w środowisku w ilościach śladowych, potrafią postarzeć Cię o dekadę.

metale ciężkie fot. Shutterstock
Jeśli czujesz się starszy niż jesteś, przyczyną może być jeden z metali ciężkich - kadm. Jak wykazały badania na George Washing ton University, kadm skraca znajdujące się na końcu chromosomów telomery chroniące komórki przed przedwczesnym starzeniem się.

Gdy uczeni porównali chromosomy ludzi o różnej zawartości kadmu w organizmie, odkryli, że telomery tych, którzy mieli go najwięcej, są tak zmienione, jakby byli oni starsi o 11 lat.

Jak się chronić? Nie pal, bo dym z papierosów to najpoważniejsze źródło kadmu. Unikaj też hut, gdyż w ich pobliżu skażenie kadmem jest potencjalnie największe. No i nie przesadzaj z owocami morza.

Zapas kadmu

W ciągu 20 lat palenia w organizmie palacza gromadzi się około 15 mg całkowicie zbędnego i toksycznego kadmu, który może m.in. wywołać raka prostaty.

Spocony w nocy

Jako czytelnik MH na pewno już wiesz, że bezdech śródsenny ma fatalny wpływ na Twoje zdrowie. Najłatwiej jest go wykryć, pytając swoją dziewczynę, czy chrapiesz – zresztą pewnie nie trzeba będzie nawet pytać. Co jednak zrobić, gdy sypiasz sam?

Zaraz po przebudzeniu pomacaj się pod pachami. Wg badaczy z National University Hospital na Islandii pocenie się w nocy co najmniej 3 razy w tygodniu może świadczyć o poważnych zaburzeniach snu.

REKLAMA

REKLAMA

Uciec przed śmiercią

40 – wg badań opublikowanych w "Journal Archives of Internal Medicine” o tyle % zmniejszysz ryzyko niepełnosprawności i przedwczesnej śmierci, jeśli będziesz biegał trzy razy w tygodniu. Nie cierpisz biegać? Rower też się sprawdzi.

Uwaga na skrzyżowania

Wg WHO w ciągu roku z powodu zanieczyszczeń powietrza umiera na świecie 7 mln ludzi. Część z nich dlatego, że zatrzymuje się na czerwonym świetle. Jak donosi pismo "Atmospheric Environment”, w pobliżu skrzyżowań stężenie zanieczyszczeń powietrza jest 29 razy większe niż tam, gdzie auta po prostu sobie jadą.

Żeby zmniejszyć ryzyko, w mieście nie otwieraj okien i włącz zamknięty obieg powietrza. Mieszkasz w centrum? Uszczelnij okna i otwieraj je tylko w nocy, gdy ruch jest niewielki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij