Męska twarz: pielęgnacja w 5 krokach

Niektórzy faceci traktują pielęgnację skóry jak zdzieranie farby z mebli – uważają, że im więcej włożą w nią siły, tym lepsze osiągną rezultaty. A czasem delikatniej znaczy lepiej.

Męska twarz shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Oczyszczanie twarzy

Szorowanie policzków mydłem wygląda dobrze w westernach. W prawdziwym życiu kończy się to czerwoną twarzą z suchymi, odstającymi skórkami. Nie dość, że Tobie nie jest z tym przyjemnie, to jeszcze dziewczyna narzeka, że równie dobrze mogłaby się przytulać do arkusza papieru ściernego. A wystarczy kupić łagodniejszy żel do twarzy i wmasować go okrężnymi ruchami, by usunąć brud i martwe komórki, nie podrażniając przy tym skóry. Postaraj się też dotykać twarzy ręcznikiem, zamiast trzeć.

Tarcie oczu

Obojętne, czy akurat szorujesz twarz, wcierasz krem czy próbujesz się obudzić – zawsze najbardziej dostaje się skórze wokół oczu. Ta zaś jest cienka, skóra do podrażnień i najłatwiej zdradza przebalowaną noc czy zbyt długie ślęczenie przed komputerem. Przestań bać się kremu pod oczy – nie zrobi z Ciebie panienki, tylko wypoczętego faceta. Wklep go od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, bez tarcia czy naciągania skóry.

Szczotkowanie zębów

Jeśli używasz manualnej szczoteczki, prawie na pewno zbyt mocno dociskasz ją do zębów. Ryzykujesz w ten sposób ścieranie szkliwa oraz cofanie dziąseł. Nie dość, że ułatwia to powstanie próchnicy, to jeszcze uwrażliwia zęby na zmiany temperatury. Stomatolodzy polecają szczoteczki soniczne, które emitują specjalne drgania – te, rozchodząc się w wodzie, ślinie oraz paście wytwarzają mikrobąbelki powietrza. Bąbelki uderzają z dużą siłą w znajdujący się na powierzchni zębów osad, usuwając go z powierzchni zębów.

Leczenie trądziku

Kogo nie kusiło, żeby wyciskać te cholerne pryszcze? Przyznaj, też to robiłeś, gdy nikt nie widział. Niestety, to najprostszy sposób na pogorszenie stanu swojej skóry – nieumiejętnie wyciśnięty pryszcz pozostawia bowiem po sobie bliznę, którą usunąć jest znacznie trudniej niż świeżą zmianę. Pojedyncze wypryski spacyfi kujesz żelem punktowym, który głęboko oczyszcza niedoskonałości, pozwalając im szybciej się wchłonąć.

Suszenie włosów

Gdy się spieszysz, wycierasz włosy z siłą młota pneumatycznego. Nic dziwnego, że przy okazji trochę ich wyrywasz. A jak się tak dobrze zastanowić, to chyba nie masz czym szastać, co? Zamiast szarpać pozostające jeszcze na głowie kępki, odciśnij je ręcznikiem, a następnie ściągnij nadmiar wody, przeczesując je palcami. Wcale nie potrwa to dłużej niż Twoja zwyczajna szarpanina, a pozwoli Ci zachować włosy w godnej ilości. Szampon wzmacniający też Ci nie zaszkodzi.  

 

REKLAMA