Męska twarz: misja szybka regeneracja

Szara, zmęczona skóra, worki pod oczami, wrastające włoski po goleniu i pryszcze? 14 dni - tyle czasu potrzebuje Twoja skóra, żeby się dogłębnie zregenerować. Stosuj te patenty dwa razy w tygodniu, a sprawisz, że wkrótce będzie jak nowa.

męska twarz Goodluz, shutterstock.com
fot. Goodluz, 2014, shutterstock.com

1. Wejdź wgłąb skóry

Masz czas. Dokładne oczyszczanie twarzy najlepiej zacząć w czasie ciepłej kąpieli w wannie. Pory skóry pod wpływem ciepła i pary wodnej otwierają się, dzięki czemu łatwiej usunąć toksyny. Umyj twarz żelem do twarzy.

Nie masz czasu. Weź prysznic, a potem połóż na twarzy na kilka chwil ręcznik zwilżony gorącą wodą. Minuta powinna wystarczyć. Wmasuj w skórę żel do mycia twarzy, opłucz i wytrzyj suchym ręcznikiem. 

2. Usuń stary naskórek

Masz czas. Idź do drogerii i kup peeling. Złuszcza martwe warstwy naskórka i odblokowuje pory. Zapobiega również wrastaniu włosków po goleniu. Jeżeli masz stany zapalne, nie używaj peelingu ziarnistego, tylko enzymatyczny, który nie ściera, lecz rozpuszcza naskórek.

Nie masz czasu. Łyżkę najzwyklejszych płatków owianych namocz w kilku łyżkach ciepłej wody i tą papką myj twarz przez około 2 minuty. 

3. Akcja nawilżanie

Masz czas. Nałóż swój krem nawilżający na twarz, omijając okolice oczu. Nałóż go więcej niż zwykle. Potem delikatnie masuj twarz, wykonując ruchy od środka twarzy na zewnątrz.

Nie masz czasu. Nałóż krem nawilżający lub balsam i wklepuj go w twarz tak długo, aż skóra całkowicie go wchłonie. Przy okazji poprawisz krążenie krwi i skóra będzie lepiej dotleniona.

4. Poranek bez cienia

Masz czas. Cienie i opuchnięcia pod oczami to najczęściej skutek niewłaściwej cyrkulacji krwi i limfy. Nakładając krem pod oczy, wykonaj parę ruchów wokół oka od zewnętrznych kącików oka do wewnętrznych – to poprawi krążenie.

Nie masz czasu. Kup sobie krem pod oczy w specjalnym rollerze z metalową kulką. Kulka schładza i masuje.

MH 03/2013

REKLAMA