[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Męska płodność: jak polepszyć jakość spermy?

Dowiedz się, co należy zrobić, jeśli starasz się o potomka. Albo czego powinieneś unikać, jeżeli w najbliższej przyszłości nie masz zamiaru zostać ojcem. 

Sperma, nasienie, ejakulat
W Polsce nawet 25% par ma problemy z zajściem w ciążę. A w przynajmniej 30% przypadków za kłopoty odpowiada słabej jakości sperma. „Jej poziom podnosi się zimą i na początku wiosny - tłumaczy doktor Ashok Agarwal z Cleveland Clinic. - Dlatego teraz macie większe szanse, szczególnie w trakcie jakiegoś leniwego weekendu”. Oto 4 rzeczy, które mogą Ci pomóc osiągnąć zamierzony cel.

A) Przeciętny wytrysk zawiera od 200 do 600 milionów plemników. „Aby mieć jak najliczniejszą brygadę do zadań specjalnych, musisz się trochę spocić. I to poza sypialnią!” – mówi dr Agarwal. Badania przeprowadzone na Harvard University stawiają sprawę jasno. Ci, którzy trenują najczęściej, mają najwięcej plemników. Dlaczego? Bo ruch pozwala spalić tłuszcz i podnosi poziom testosteronu.

REKLAMA

B) Plemniki mają na wykonanie swojego zadania od 12 do 14 godzin. Przez ten czas bowiem jajeczko jest w na tyle dobrej formie, że z łatwością może dojść do zapłodnienia. Sukces zależy od tego, jak sprawne są Twoje komórki rozrodcze. Badanie przeprowadzone na Cleveland Clinic dowodzi, że korzystanie z komórki wpływa na nią niekorzystnie – być może z powodu pola elektromagnetycznego.

C) Twoi mali przyjaciele nie są wcale tacy idealni, jak może Ci się wydawać. Czasami nawet 90% ma defekty w budowie, które uniemożliwiają dotarcie do celu. „Możesz za to winić m.in. nadmiar wolnych rodników” – tłumaczy dr Agarwal. Jak sobie z tym radzić? Jedząc produkty bogate w antyoksydanty – podpowiadają badacze z Harvardu. Na przykład pomidory, będące dobrym źródłem likopenu.

D) Lubrykanty nie tylko poprawiają komfort stosunku, ale potrafią zwiększać szansę na zapłodnienie. Przynajmniej niektóre z nich. Bo, jak wynika z australijskich badań, są i takie, które w 30 minut potrafią uśmiercić 72% desantu. 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij