[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Męska antykoncepcja - wazektomia

Podwiązanie nasieniowodów to zabieg coraz popularniejszy w naszym kraju. Na pewno gdzieś o nim słyszałeś i coś Ci świta, z czym to się je. No to niech Ci zaświta na dobre.

Wazektomia, podwiązywanie nasieniowodów Wazektomia to najlepsze rozwiązanie dla facetów, którzy już mają dzieci i więcej już nie chcą. 

Wygodnie i (prawie) nieodwracalnie

Zabieg wazektomii nie jest jeszcze w Polsce popularny, ale stopniowo interesuje się nim coraz więcej facetów. Być może brak popularności wynika z dosyć wysokiej ceny, bo kosztuje ok. 1500-2000 złotych. Jednorazowo to sporo, bo gdyby przeznaczyć te pieniądze na prezerwatywy, to przy trzech stosunkach w miesiącu (a średnio tak właśnie często się kochamy) starczyłoby na 13 lat.

Tylko mamy nadzieję, że facet MH kocha się częściej, to raz, dwa – koszty wychowania dziecka są znacznie wyższe. Procedura nie jest specjalnie skomplikowana – z grubsza wygląda to tak, że lekarz przecina nasieniowód i zamyka jego światło z obu stron szwami. I już.

Plemniki mają odciętą drogę. Metoda bez skalpela pozwala zmniejszyć ryzyko powikłań, chociaż już po mniej niż godzinie możesz wracać do domu. Sam zabieg często trwa około pół godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Już po trzech dniach po zabiegu możesz znów się kochać, chociaż lekarze nie zalecają bardzo gorącego seksu.

Z ognistym lepiej wstrzymać się tydzień, dwa. No i musisz pamiętać o zabezpieczeniu przez co najmniej dwa miesiące. Po dwóch lub trzech miesiącach lekarze badają próbkę Twojego nasienia, by sprawdzić, czy na pewno nie ma w nim plemników. Jeśli nie ma lub jest ich na tyle mało, że nie ma szans na zapłodnienie, możesz się kochać, ile chcesz, bez obaw, że któregoś dnia w prezencie dostaniesz malutkie buty dla noworodka.

Podwiązanie nasieniowodów – oprócz tego, że jest niezwykle skuteczne – ma jeszcze tę zaletę, że jest, przynajmniej teoretycznie, odwracalne. Oznacza to, że jeśli kiedyś postanowisz jednak mieć dzieci, możesz zdecydować się na zabieg odwrotny, czyli ponowne połączenie nasieniowodów i przywrócenie przepływu plemników.

Musisz się jednak liczyć z tym, że zabieg będzie znacznie droższy i że może się nie udać. Jak donosi „Przegląd Urologiczny”, na zabieg przywrócenia płodności decyduje się 6% facetów. Skuteczność zabiegu rewazektomii ocenia się na 40-70%, więc ryzyko, że już nigdy nie będziesz mieć dzieci, jest spore.

Dlatego właśnie na podwiązanie nasieniowodów powinni decydować się mężczyźni, którzy już dzieci mają, albo Ci, którzy z różnych względów nie zamierzają ich mieć (bo np. mają wadę genetyczną, której nie chcą przekazywać następnym pokoleniom). 

Wskaźnik Pearla:

– po sprawdzeniu składu spermy: 1

– bez sprawdzania: 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij