Męska antykoncepcja - stosunek przerywany

Jeśli masz w sobie coś z ryzykanta i hazardzisty, stosunek przerywany powinien przypaść Ci do gustu. Sprawdź, dlaczego.

Stosunek przerywany shutterstock.com
Chcesz mieć dzieci? Stosunek przerywany prędzej czy później doprowadzi do ciąży.

Stosunek przerywany

Mniej więcej 25% nastolatków uprawiających już seks wybiera właśnie tę metodę. Praktycznie jest to jedyny sposób, gdy okazja do seksu całkowicie was zaskoczy.  Stosunek przerywany (coitus interruptus) polega na tym, że gdy czujesz, że za chwilę będziesz szczytował, wyjmujesz go i kończysz w inny sposób, a nasienie ląduje w różnych miejscach, byle nie w pobliżu pochwy.

REKLAMA

Stosunek przerywany nie ma najlepszej opinii, bo wymaga pełnej kontroli nad swoim ciałem, ale wcale nie jest tak nieskuteczny, jakby się mogło wydawać. Wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego w warunkach idealnych wynosi 4, a więc teoretycznie dwukrotnie gorzej niż w przypadku prezerwatywy, ale już wskaźniki obu tych metod w warunkach bojowych, czyli nieidealnych, są takie same i wynoszą 18. Tyle statystyki.

My jednak nie polecamy bawienia się w ten sposób, ponieważ, po pierwsze, wymaga to zachowania pełnej kontroli w momencie, gdy w zasadzie powinieneś pozwolić sobie zaszaleć, po drugie – w żaden sposób nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Poza tym istnieje ryzyko, że w tzw. preejakulacie, czyli w płynie, który wydziela się, gdy jesteś bardzo podniecony, również mogą być plemniki – w niewielkich ilościach, ale jednak. Jeśli już jednak się uprzesz, zadbaj o to, by nasienie nie dostało się do pochwy. Dokładnie wytrzyj ją chusteczką i umyj ręce oraz penisa, zwłaszcza gdy nie zamierzacie jeszcze kończyć zabawy.

Wskaźnik Pearla:

– idealne stosowanie: 4

– typowe stosowanie: 27 (18)

Przypominamy, czym jest wskaźnik Pearla i dlaczego w ten sposób mierzymy skuteczność środków antykoncepcyjnych.

REKLAMA