[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Męska antykoncepcja - stosunek przerywany

Jeśli masz w sobie coś z ryzykanta i hazardzisty, stosunek przerywany powinien przypaść Ci do gustu. Sprawdź, dlaczego.

Stosunek przerywany Chcesz mieć dzieci? Stosunek przerywany prędzej czy później doprowadzi do ciąży.

Stosunek przerywany

Mniej więcej 25% nastolatków uprawiających już seks wybiera właśnie tę metodę. Praktycznie jest to jedyny sposób, gdy okazja do seksu całkowicie was zaskoczy.  Stosunek przerywany (coitus interruptus) polega na tym, że gdy czujesz, że za chwilę będziesz szczytował, wyjmujesz go i kończysz w inny sposób, a nasienie ląduje w różnych miejscach, byle nie w pobliżu pochwy.

Stosunek przerywany nie ma najlepszej opinii, bo wymaga pełnej kontroli nad swoim ciałem, ale wcale nie jest tak nieskuteczny, jakby się mogło wydawać. Wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego w warunkach idealnych wynosi 4, a więc teoretycznie dwukrotnie gorzej niż w przypadku prezerwatywy, ale już wskaźniki obu tych metod w warunkach bojowych, czyli nieidealnych, są takie same i wynoszą 18. Tyle statystyki.

REKLAMA

My jednak nie polecamy bawienia się w ten sposób, ponieważ, po pierwsze, wymaga to zachowania pełnej kontroli w momencie, gdy w zasadzie powinieneś pozwolić sobie zaszaleć, po drugie – w żaden sposób nie zabezpiecza przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Poza tym istnieje ryzyko, że w tzw. preejakulacie, czyli w płynie, który wydziela się, gdy jesteś bardzo podniecony, również mogą być plemniki – w niewielkich ilościach, ale jednak. Jeśli już jednak się uprzesz, zadbaj o to, by nasienie nie dostało się do pochwy. Dokładnie wytrzyj ją chusteczką i umyj ręce oraz penisa, zwłaszcza gdy nie zamierzacie jeszcze kończyć zabawy.

Wskaźnik Pearla:

– idealne stosowanie: 4

– typowe stosowanie: 27 (18)

Przypominamy, czym jest wskaźnik Pearla i dlaczego w ten sposób mierzymy skuteczność środków antykoncepcyjnych.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij