Marihuana a libido [Badania]

Ciekawe wieści docierają z USA: legalizacja marihuany sprawia, że ludzie uprawiają tam więcej seksu.

shutterstock.com

Jeśli kiedykolwiek po zapaleniu specjalnego papierosa zamiast gastro fazy miałeś fazę na… coś innego, nie jesteś sam. Uczeni z University of Connecticut i Georgia State University na łamach „Journal of Health Economics” ogłosili, że w stanach, w których zalegalizowano medyczną trawkę, ludzie uprawiają więcej seksu. Ale powstrzymajmy entuzjazm, bo nie jest to jedyny wniosek płynący z badań.

ZOBACZ: Marihuana - co się dzieje, gdy się zaciągasz?

W tych samych stanach zaobserwowano także spadek stosowania środków antykoncepcyjnych i związany z tym wzrost liczby urodzeń. Marihuana relaksuje nas tak, że myślimy jedynie o przyjemnych aspektach płynących z seksu, a nie zaprzątamy sobie głowy konsekwencjami. Lepiej jednak nie bujać zbyt często w obłokach i pamiętać o tym, że zioło wpływa negatywnie na płodność. Jeśli więc planujesz potomstwo, dwa razy zastanów się, nim sięgniesz po słodką Marię.

Inne afrodyzjaki, czyli kolacja z deserem

Podgrzej atmosferę i przygotuj dla niej kolację zawierającą składniki podkręcające libido.

Czekolada

Stres to jeden z czynników wpływających negatywnie na nasze życie łóżkowe. I tu z pomocą przychodzi czekolada. Kilka kostek wywołuje wzrost serotoniny (hormonu szczęścia) w organizmie. I u niej, i u Ciebie.

Ostrygi

Casanova zjadał podobno kilkadziesiąt ostryg na śniadanie. Może lubił ich wyrafi nowany smak, a może potrzebował sporej dawki cynku, którą zawierają, by podnieść sobie poziom testosteronu i zasłużyć na miano legendy seksu.

Awokado

Nazywany przez Azteków „jądrem” owoc jest znanym od wieków afrodyzjakiem. Zdrowe tłuszcze, potas oraz witaminy wzmacniają serce i usprawniają pracę układu krążenia, dzięki czemu krew szybko dociera do narządów płciowych.

Chili

Za jej ostry smak odpowiada kapsaicyna, która sprawia, że krew zaczyna szybciej krążyć w ciele. Gorąca atmosfera zwiększa ochotę na seks, tym bardziej że ostre jedzenie powoduje, iż w mózgu uwalniane są endorfiny.

Marchewka

Beta-karoten zawarty w marchwi (ale też w jarmużu, melonie czy dyni) zwiększa produkcję hormonów płciowych i wzmaga libido. Najpierw schrup pomarańczowy owoc, a potem ją.

REKLAMA