[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Mądrzej z wiekiem

Choroba Parkinsona, choroba Alzheimera i inne choroby neurologiczne stanowią dla mężczyzn poważne zagrożenie zdrowotne. Poznaj więc 6 prostych patentów, dzięki którym już dziś możesz zredukować prawdopodobieństwo zachorowania.

neurony w mózgu fot. Sergey Nivens, 2015, shutterstock.com
1. Słuchaj muzyki

Ochroń swój mózg za pomocą iPoda. Badacze z University of Pittsburgh odkryli, że chodzenie w rytm muzyki poprawia funkcjonowanie mózgu. Tylko w miarę możliwości nie tańcz w miejscach publicznych. Szybki chód zupełnie wystarczy.

2. Ogranicz cukier

Ciemna czekolada jest OK, ale reszta słodyczy nie bardzo. Ludzie z wysokim poziomem cukru we krwi są o 10% bardziej narażeni na demencję. Nie możesz żyć bez słodyczy? Spróbuj na początek wyznaczyć sobie dwa dni w tygodniu bez cukru.

REKLAMA

2. Pij kakao

Magazyn „Hypertension” opublikował badania, z których wynika, że stan mężczyzn, u których zauważono początki demencji, poprawił się, od kiedy zaczęli pić kakao. Możesz np. dosypywać łyżkę kakao do swoich proteinowych drinków.

4. Profilaktyka Alzheimera - zacznij wcześnie

Posiadanie w rodzinie osoby, która cierpi na chorobę Alzheimera, zwiększa ryzyko zachorowania od 4 do 10 razy – tak mówią statystyki. Nie znaczy to wcale, że choroba jest nieunikniona, ale lepiej już od młodości zabrać się za profilaktykę.

5. Używaj curry w kuchni

Zostań mistrzem kuchni indyjskiej. Szwedzcy naukowcy udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że składniki zawarte w curry działają jak terapia oczyszczająca na połączenia neuronalne. Im ostrzej smakuje, tym lepiej dla mózgu.

6. Odwiedź dentystę

Kiedy ostatni raz usuwałeś kamień nazębny? Naukowcy z Boston University odkryli zależność między szybszą degeneracją mózgu a chorobami zębów i dziąseł. Umów się już dziś na wizytę do swojego dentysty, a wracając z pracy, kup nitkę do czyszczenia zębów.

MH 06/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij