[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Zdrowie

  • Leczenie depresji, ćwiczenia dla mózgu i kawa mocha - zdrowotne ciekawostki MH

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Leczenie depresji, ćwiczenia dla mózgu i kawa mocha - zdrowotne ciekawostki MH

Wiedzieliście, że gra na perkusji to skuteczna metoda w walce z depresją? Czytać, czytać - nasi eksperci znów dzielą się ciekawostkami ze świata medycyny i zdrowia.

Kawa

Dobry beat

Depresja może być śmiertelną chorobą, jako że stanowi główną przyczynę samobójstw mężczyzn do 45 roku życia. I wciąż nie jest dość uświadamiania ludziom, że to poważny problem, a nie chwilowa obniżka nastroju, a rady w stylu: „Weź się w garść” tylko pogarszają sytuację. Specjaliści radzą łączenie terapii farmakologicznej, którą ordynuje psychiatra, z psychoterapią.

Ta ostatnia może mieć różną formę i polegać nie tylko na pogłębionych rozmowach, ale być także połączona z terapią zajęciową. Badacze z Royal College of Music w Londynie odkryli ostatnio, że jedna godzinna sesja gry na perkusji w tygodniu zredukowała symptomy depresji średnio o 38%, obniżyła u badanych poziom lęku o 20% i poprawiła nastrój o 16%.

REKLAMA

Eksperyment wykazał, że rezultaty są długofalowe. Trzy miesiące po zakończeniu uczestnicy dalej deklarowali poprawę samopoczucia. Mało tego: od badanych pobrano próbki śliny i okazało się, że gra na perkusji najwyraźniej poprawiła funkcjonowanie systemu odpornościowego.

Mózg to lubi

Wybierz ćwiczenia, które pomogą Ci zrealizować czekające Cię zadania.

1. Wielozadaniowość

Podnoszenie ciężarów pobudza korę przedczołową, a to poprawi Twoją zdolność do wielozadaniowości.

2. Zapamiętywanie

Regularne ćwiczenia aerobowe wpływają na powiększenie hipokampa – fragmentu mózgu związanego z pamięcią.

3. Opanowanie

Masz następnego dnia prezentację? Umów się na piłkę. Gry zespołowe stymulują jądra podstawne w mózgu, co pomoże Ci opanować stres.

Wybierz mochę

Badacze z Clarkson University i University of Georgia odkryli, że mieszanka kawy i kakao, czyli mocha, jest naprawdę magicznym napojem dla naszego mózgu – jednocześnie pobudza aktywność szarych komórek i obniża stres, co skutkuje poprawą koncentracji i zdolności poznawczych. Pamiętaj o tym przed następnym egzaminem.

Pobudka

7– tyle godzin snu zupełnie Ci wystarczy. Naukowcy twierdzą, że u ludzi śpiących więcej niż 9 godzin dziennie wzrasta ryzyko demencji. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij