[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Kupujesz maskę antysmogową? Zwróć uwagę na oznaczenia

Nawet jeżeli nie palisz i starasz się żyć zdrowo, to nie uciekniesz przed smogiem i zanieczyszczonym powietrzem. Dlatego nie czekaj, tylko zainwestuj w maskę antysmogową. Jaka będzie rzeczywiście Cię chronić? Przeczytasz poniżej.

smog fot. Shutterstock
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przebadał 12 losowo wybranych masek antysmogowych i okazało się, że tylko 7 spełniało wszystkie wymagane normy. Reszta nie miała m.in. odpowiednich właściwości ochronnych a to oznacza, że przepuszczała obecne w powietrzu szkodliwe pyły i smog.

Podążając za UOKIK, podpowiadamy, na jakie oznaczenia powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie maski antysmogowej (powinna okrywać nos, usta oraz brodę, dodatkowo może mieć zawór wdechowy i/lub wydechowy):

CE – producent deklaruje, że maska spełnia wszystkie wymagania techniczno-prawne. Nie kupuj jej bez takiego oznaczenia;

FFP1, FFP2, FFP3 – wysokość ochrony filtra: najsłabsza to 1, najwyższa – 3;

NR – produkt jednorazowego użytku. Nie zakładaj jej ponownie i nie noś dłużej niż 8 godzin;

R – produkt wielokrotnego użytku;

D – noś ją, jeśli planujesz przez dłuższy czas pracować w zapylonym pomieszczeniu, np. podczas remontu;

Instrukcję obsługi - musi być napisana po polsku i informować m.in. o sposobie zakładania, dopasowywania i użytkowania. Jeśli produkt jest wielokrotnego użytku – powinien zawierać informację o sposobie konserwacji.

Rozmiar - aby spełniła swoje zadanie, musi być idealnie dopasowana do kształtu twarzy i szczelnie do niej przylegać. Podany przez producenta rozmiar „S”, „M” czy „L” to tylko wskazówka. Jeśli masz taką możliwość, przymierz maskę. Upewnij się, czy taśmy lub gumki mocujące ją na głowie nie są np. za długie i w efekcie nie zsuwa się lub nie odstaje.

Jak dbać o półmaskę - jeśli ma filtr, sprawdzaj go co jakiś czas, konserwuj i wymieniaj zgodnie z zaleceniami producenta. Zwróć uwagę na powierzchnię materiału filtracyjnego – brudna maska może stracić swoje właściwości.

Więcej informacji na temat masek antysmogowych znajdziesz na:

www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13984

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij