[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Korki i dojazdy do pracy - jak wpływają na jakość życia?

Nie, nie zalecamy rzucenia pracy, do której masz daleko. Ale nawet trudne dojazdy da się zoptymalizować.

Korek uliczny, dojazd do pracy Jeśli dojazd do pracy zajmuje ci pół godziny w jedną stronę, w ciągu roku tracisz prawie dwa tygodnie.

Zagrożenie

Już sama praca jest potężnym stresorem. A jeśli dołączysz do tego stres związany z marnowaniem czasu w korkach, gdy do niej jedziesz i z niej wracasz, robi się naprawdę nieprzyjemnie. Jak wyliczyli uczeni, długie dojazdy do i z pracy zwiększają ryzyko depresji o 33%, która z kolei zwiększa ryzyko popadnięcia w kłopoty finansowe o 40%. Regularne stanie w korkach zwiększa też ryzyko otyłości o 21%, a więc i cukrzycy, a więc... itd. W skrócie – stojąc w korku, tracisz nie tylko czas, ale też zdrowie.

Prawda

Z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte i Targeo.pl wynika, że mieszkańcy dużych miast spędzają w korkach po kilka godzin miesięcznie. Najgorzej jest we Wrocławiu, gdzie kierowcy przyglądają się z bliska światłom stop poprzednika przez 8 godzin i 52 minuty w miesiącu, ale w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu nie jest wiele lepiej. A mowa tu tylko o korkach, bo przecież dojazdy komunikacją miejską potrafią być nawet dłuższe.

REKLAMA

Przeczytaj też: Sprawdzone sposoby na stres

Badania wykazały, że każda minuta powyżej 30 minut dojazdu zmniejsza poziom satysfakcji z życia. Może też skracać życie dosłownie, bo jak donosi „The American Journal of Preventive Medicine”, taka dawka codziennej podróży prowadzi do nadciśnienia, cukrzycy, hipercholesterolemii, depresji i poczucia osamotnienia. Wysoka cena za godzinę dziennie spędzoną na wpatrywaniu się w potylicę obcego faceta przed Tobą.

Plan działania

Jeżeli masz zawód pozwalający na wykonywanie go w domu, idź do szefa i pogadaj, czy nie mógłbyś np. dwa dni w tygodniu pracować zdalnie. Wyjaśnij, że dla firmy to też może być korzyść – mniejsze koszty biura i Twoja większa wydajność. Zaoszczędzona kasa za paliwo to Twój czysty zysk.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij