Koncentracja i pamięć a social media [News MH]

Największym wrogiem pamięci jest brak koncentracji. Jeśli wciąż coś będzie rozpraszać Twoją uwagę, szansa, że zrozumiesz problem lub zapamiętasz nowe informacje, drastycznie się zmniejsza.

Mózg, koncentracja, pamięć
Gdy masz problem z koncentracją, wejdź na stronę noisly.com

Social media

Niezawodni amerykańscy uczeni wyliczyli, że przeciętny Oczyść myśli człowiek jest codziennie bombardowany średnio 34 GB informacji. Z czego znaczna część nie ma większego znaczenia dla Twojej przyszłości, bo jakie znaczenie może mieć to, że Kasia zjadła dziś pizzę, a Twój kumpel właśnie jest na nartach? A przewijająca się nieustannie lista wydarzeń w mediach społecznościowych składa się głównie z informacji nieistotnych.

Przeczytaj też: Uzależnienia XXI wieku - internet

Na domiar złego ci sami uczeni wyliczyli, że powrót do skupienia po rozproszeniu zajmuje nam średnio 25 minut. Teraz już wiesz, dlaczego naprawdę warto wyłączyć powiadomienia, gdy się uczysz? Wystarczy, że cztery razy coś sprowokuje Cię do interakcji i już masz dwie godziny skupienia w plecy. Na czas nauki wyłącz telefon, nie uruchamiaj Facebooka, Twittera ani żadnego z serwisów, który Cię rozprasza. Spróbuj uczyć się z książek, tych papierowych. Uczeni wykazali, że słowo drukowane zapada w pamięć na dłużej niż to czytane jedynie na ekranie.

Zobacz również:
REKLAMA