[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Koncentracja i pamięć a social media [News MH]

Największym wrogiem pamięci jest brak koncentracji. Jeśli wciąż coś będzie rozpraszać Twoją uwagę, szansa, że zrozumiesz problem lub zapamiętasz nowe informacje, drastycznie się zmniejsza.

Mózg, koncentracja, pamięć Gdy masz problem z koncentracją, wejdź na stronę noisly.com

Social media

Niezawodni amerykańscy uczeni wyliczyli, że przeciętny Oczyść myśli człowiek jest codziennie bombardowany średnio 34 GB informacji. Z czego znaczna część nie ma większego znaczenia dla Twojej przyszłości, bo jakie znaczenie może mieć to, że Kasia zjadła dziś pizzę, a Twój kumpel właśnie jest na nartach? A przewijająca się nieustannie lista wydarzeń w mediach społecznościowych składa się głównie z informacji nieistotnych.

Przeczytaj też: Uzależnienia XXI wieku - internet

REKLAMA

Na domiar złego ci sami uczeni wyliczyli, że powrót do skupienia po rozproszeniu zajmuje nam średnio 25 minut. Teraz już wiesz, dlaczego naprawdę warto wyłączyć powiadomienia, gdy się uczysz? Wystarczy, że cztery razy coś sprowokuje Cię do interakcji i już masz dwie godziny skupienia w plecy. Na czas nauki wyłącz telefon, nie uruchamiaj Facebooka, Twittera ani żadnego z serwisów, który Cię rozprasza. Spróbuj uczyć się z książek, tych papierowych. Uczeni wykazali, że słowo drukowane zapada w pamięć na dłużej niż to czytane jedynie na ekranie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij