[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Zdrowie

  • Kiepskie skutki długiego siedzenia i rzucanie palenia w duecie - News MH

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kiepskie skutki długiego siedzenia i rzucanie palenia w duecie - News MH

Nawet jeśli masz taką robotę, że spędzasz na siedząco całe dnie, nie rozpaczaj. Możesz zniwelować fatalne skutki siedzenia niewielkim wysiłkiem woli. I mięśni, rzecz jasna.

dlaczego siedzenie szkodzi Długotrwałe siedzenie szkodzi. Nawet na dyrektorskim fotelu...
Uczeni z University of Jyväskylä (Finlandia) zaprosili kilkadziesiąt osób na krótki wykład o konsekwencjach zbyt długiego siedzenia, po czym na konsultacjach personalnych podpowiedzieli, jak skrócić ten czas.

Proponowali zwiększenie liczby krótkich przerw w pracy, spędzanie większej ilości czasu na zabawach z dziećmi i zmianę nawyków podczas dojazdów do pracy, np. zastąpienie autobusu rowerem albo przejście kilku przystanków pieszo. Następnie przez rok za pomocą truckerów ruchu monitorowali poziom aktywności badanych.

REKLAMA

PRZECZYTAJ TEŻ: Długotrwałe siedzenie - dlaczego szkodzi?

Okazało się, że w porównaniu do grupy kontrolnej ludzie, którzy zostali poinstruowani, skrócili czas spędzany na krześle średnio o 21 minut na dobę. Już tyle wystarczy, by zauważalnie spadł poziom cukru i cholesterolu. Bez wielkich wyrzeczeń.

Wysokie ryzyko - VTE

Wysocy mężczyźni mają w życiu nieco łatwiej niż niscy. Łatwiej im zdobyć pracę, poderwać kobietę i wygrać pojedynek pod koszem.Ale wysoki wzrost to nie tylko plusy.

Jak wynika z badań opublikowanych w pismie „Circulation: Cardiovascular Genetics”, wraz ze wzrostem rośnie ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (VTE). Mężczyźni o wzroście 190 cm i więcej są narażeni o 65% bardziej niż niewysocy (poniżej 160 cm). To poważny problem, bo w wersji łagodnej zakrzepica żył głębokich może Ci uniemożliwić chodzenie, a w wersji ostrej nawet zabić. Jesteś dryblasem? Nigdy nie dopuszczaj do odwodnienia, bo ono sprzyja zakrzepicy.

Rzucanie palenia

50 – tyle procent palaczek odniosło sukces w rzucaniu fajek, gdy ich partner rzucił równocześnie z nimi. Jeśli więc oboje palicie, pozbądźcie się nałogu w tym samym czasie. Skuteczność rzucania w pojedynkę to zaledwie 8–17% – wyliczyli uczeni z UCL.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij