[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Katar sienny? 4 sposoby na wiosenne kichanie

Dręczy Cię katar sienny? Zobacz, co robić, żeby tej wiosny zużyć mniej chusteczek niż rok temu.

katar fot. Getty Images
Przede wszystkim nie wychodź z domu w godzinach szczytu. Największe stężenie pyłków notuje się między godz. 5 a 10 rano i później o zmierzchu. W okresie pylenia trenuj w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli już musisz pobiegać, wybierz porę zaraz po deszczu – wtedy stężenie pyłków jest najmniejsze. Po drugie – załóż okulary: zmniejszą ilość pyłków, które wpadną Ci do oczu. Po trzecie – bierz prysznic po każdym powrocie do domu: spłuczesz pyłki z włosów i skóry. Po czwarte wreszcie – nie otwieraj okien w mieszkaniu (ewentualnie w nocy, gdy nie ma wiatru) i zamontuj nawilżacz z filtrem powietrza. Zobaczysz, o ile swobodniej będzie Ci się oddychać.

Lek do nosa

Nie lecz się sam. Idź do lekarza, który może przepisać Ci glikokortykosteroidy donosowe. One są najskuteczniejsze. Cierpliwości: pełnię mocy wykazują dopiero po 2 tygodniach stosowania.

Zobacz też: Nie daj się katarowi

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij