[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Katar sienny? 4 sposoby na wiosenne kichanie

Dręczy Cię katar sienny? Zobacz, co robić, żeby tej wiosny zużyć mniej chusteczek niż rok temu.

katar fot. Getty Images
Przede wszystkim nie wychodź z domu w godzinach szczytu. Największe stężenie pyłków notuje się między godz. 5 a 10 rano i później o zmierzchu. W okresie pylenia trenuj w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli już musisz pobiegać, wybierz porę zaraz po deszczu – wtedy stężenie pyłków jest najmniejsze. Po drugie – załóż okulary: zmniejszą ilość pyłków, które wpadną Ci do oczu. Po trzecie – bierz prysznic po każdym powrocie do domu: spłuczesz pyłki z włosów i skóry. Po czwarte wreszcie – nie otwieraj okien w mieszkaniu (ewentualnie w nocy, gdy nie ma wiatru) i zamontuj nawilżacz z filtrem powietrza. Zobaczysz, o ile swobodniej będzie Ci się oddychać.

Lek do nosa

Nie lecz się sam. Idź do lekarza, który może przepisać Ci glikokortykosteroidy donosowe. One są najskuteczniejsze. Cierpliwości: pełnię mocy wykazują dopiero po 2 tygodniach stosowania.

Zobacz też: Nie daj się katarowi

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij