Kac: jak wyglądasz po nocnej imprezie

Cieszymy się, że imprezka była udana. Ty jednak będziesz cieszył się mniej, gdy tylko otworzysz oczy i stwierdzisz, że jednak musisz żyć dalej. 

Kac, skutki picia alkoholu shutterstock.com

Śmierdzące włosy

Włosy błyskawicznie chłoną zapachy, zwłaszcza papierosów, a pianki i żele do stylizacji szybciej chwytają brud. Osłabiają też cebulki włosowe, co przyspiesza wypadanie włosów.

Szorstka skóra

Sucha, szorstka skóra to jeden ze skutków odwodnienia wywołanego przez nadmiar alkoholu. Twarz jest mało napięta i matowa, a w dotyku przypomina papier ścierny. Co ważne – nie wchłania dobrze produktów pielęgnacyjnych.

Czerwone oczy

 Zastały podrażnione przez kurz, brud i dym z papierosów. Alkohol rozszerzył naczynia krwionośne i spowodował przekrwienie oczu. A krótka noc nie dała im szans na regenerację.

Sińce i worki pod oczami

Inny skutek całonocnego picia: zatrzymanie resztek wody w skórze – stąd masz opuchnięte oczy. A sińce biorą się z przekrwienia spowodowanego zmęczeniem.

Plamy na skórze

Alkohol powoduje problemy z podskórną cyrkulacją krwi. Masz na twarzy zaczerwienienia i plamy. Po prostu widać, że piłeś.

Spierzchnięte usta

Czy wiesz, że usta są pokryte tylko trzema warstwami naskórka, podczas gdy reszta ciała jest osłonięta aż piętnastoma? Dlatego jest tak wrażliwa i tak szybko wysycha.

Szczecina

Nieogolona twarz wygląda na bardziej zmęczoną. Jeśli chcesz wyglądać jak człowiek, tym razem musisz się gładko ogolić. 

Zobacz również:
REKLAMA