Joga vs medytacja - co lepsze?

Joga i medytacja przekształciły się z egzotycznych i enigmatycznych praktyk Orientu w naukowy sposób na zdrowsze i lepsze życie. Zobacz, która z nich posłuży Ci bardziej.

medytacja shutterstock.com

Joga

3 miesiące - uprawiając jogę, potroisz poziom neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego – białka, które odpowiada za dobry nastrój. Wystarczy, że będziesz w tym wytrwały.

2,5 - Naukowcy z National Institutes of Health udowodnili, że kurs jogi regeneracyjnej pozwala spalić dwa i pół raza więcej tłuszczu podskórnego niż zajęcia rozciągające.

2 - jeśli poranny jogging zakończysz pozycją „Psa z głową w dół” (Ty, nie Twoja dziewczyna), obniżysz ciśnienie krwi dwukrotnie bardziej oraz zmniejszysz stres naczyniowy.

23% - „Powitanie słońca” wykonywane codziennie może zwiększyć Twoją siłę... w wyciskaniu na ławce aż o 23%. Do takich wniosków doszli badacze z Indii, czyli u źródła.

ZOBACZ: Medytacja - przepis na wewnętrzną równowagę?

Medytacja

1 godzina - badania opublikowane przez „Experimental Biology” wykazały, że godzina medytacji z przewodnikiem duchowym wyraźnie obniża poziom lęku. Efekt utrzymuje się przez tydzień.

7x - medytacja jest świetnym elementem planu dietetycznego. Badacze z University of North Carolina donoszą, że jej miłośnicy spalają tłuszcz siedmiokrotnie szybciej od niemedytujących.

33% - medytacja uwalnia tlenek azotu, który rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Ponadto zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu o jedną trzecią.

5 min - nawet krótka codzienna medytacja zwiększa poziom testosteronu i hormonu wzrostu w organizmie. Gdyby tylko Ci goście od pokłutych pośladków o tym wiedzieli...

PRZECZYTAJ: Joga - trening dla... twardzieli

Werdykt: Medytacja górą

Nawet krótka codzienna medytacja zwiększa poziom testosteronu i hormonu wzrostu w organizmie. Gdyby tylko Ci goście od pokłutych pośladków o tym wiedzieli...

Zobacz również:
REKLAMA