Jaki materac wybrać?

Wybór nowego materaca to, wbrew pozorom, nie taka prosta sprawa. Oczywiście możesz wejść do sklepu i wybrać pierwszy lepszy model, który pasuje do Twojego łóżka, ale takie podejście jest, delikatnie mówiąc, nierozsądne. Kręgosłup masz tylko jeden, a od jakości snu zależy znacznie więcej niż Ci się wydaje. Sprawdź, jaki materac będzie dobrą inwestycją dla Twojego zdrowia.

Hilding fot. hilding

Sen jest kluczowym momentem regeneracji dla całego organizmu, a jego jakość ma fundamentalne znaczenie dla jakości Twojego życia. 

Niska jakość snu działa negatywnie na Twoje samopoczucie i – przede wszystkim – zdrowie. Organizm zaczyna produkować nadmierne ilości kortyzolu, który bezpośrednio łączy się z odkładaniem niechcianej tkanki tłuszczowej. Procentowe szanse na to, że dopadną Cię choroby układu krążenia lub będziesz uczestnikiem wypadku, ziewając za kółkiem, również szybują w górę. 

Żeby zawsze budzić się wypoczętym i gotowym do działania, musisz zadbać o kilka podstawowych kwestii. Ustawienie odpowiedniej temperatury, zaciemnienie pokoju i pozbycie się wszelkiej elektroniki to podstawa, ale prawda jest taka, że nie odczujesz większych efektów bez odpowiedniego materaca. To absolutny fundament zdrowego snu.

Jaki wybrać materac?

Wbrew temu co możesz myśleć, idealny materac nie ma być miękki niczym poduszka wypchana pierzem. Fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że powinien przede wszystkim sprężyście podpierać masę ciała, jednocześnie gwarantując możliwość wygodnego ułożenia się.

Optymalnym rozwiązaniem będzie zatem kupno materaca sprężynowego o budowie kieszeniowej. Takie materace są pokryte warstwą specjalnego materiału, który jest podatny na niewielkie odkształcenia. Może to być na przykład pianka termoelastyczna, gryka lub masa kokosowa. Materace tego typu zapewniają odpowiednie, stabilne podparcie ciała podczas snu. Nie zapadają się, a jednocześnie pozwalają na przyjęcie wygodnej pozycji.  

Spośród dostępnych na rynku materaców sprężynowych o budowie kieszeniowej, pozytywnie wyróżniają się między innymi materace firmy Hilding.

Warto zwrócić uwagę choćby na model Lambada z siedmiostrefowym wkładem, na który składa się sprężyna PocketPlus o wysokości 15 centymetrów, pianka wysokoelastyczna, a także włókno kokosowe i lateks. Sprężyny kieszeniowe pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu reagują indywidualnie na nacisk i ciężar ciała, zapewniając mu optymalne podparcie.

Hilding Lambada

Z kolei model Salsa posiada piankę termoelastyczną, która reaguje na temperaturę ciała użytkownika i dopasowuje się do kształtu jego sylwetki.

Hilding Salsa

Oba materace posiadają status wyrobu medycznego klasy I, co oznacza, że zapewniają nie tylko wygodny sen, ale też wspomagają rehabilitację wad postawy.

Jeśli masz zdrowy kręgosłup i nie cierpisz na przewlekłe choroby narządów ruchu, najlepiej wybierz materac twardy i sprężysty. Model Fandango posiada warstwę filcu oraz warstwę kokosu, którego włókna są powiązane za pomocą sprężystego lateksu. Takie rozwiązanie pozwala macie kokosowej podwyższyć jego twardość przy jednoczesnym zapewnieniu sprężystości i elastyczności.

Hilding Fandango

Wszystkie materace (nie tylko te wymienione) firmy Hilding są dostępne na sennamaterace.pl. Jeśli jednak jesteś zakupowym tradycjonalistą, wykorzystaj nasz sprytny patent.
Przed wizytą w sklepie przygotuj kilka centymetrów taśmy malarskiej. Załóż czarną koszulkę, wytnij 6 kwadracików z taśmy i poproś, by ktoś przykleił Ci je wzdłuż kręgosłupa. Będąc już na miejscu połóż się na boku na upatrzonym materacu i poproś o zrobienie Ci zdjęcia. Dzięki temu prostemu patentowi zobaczysz, jak Twój kręgosłup układa się na materacu.

Do zapamiętania

Udało Ci się kupić odpowiedni materac? Świetnie. Teraz jeszcze zapisz sobie, by przewracać go o 180 stopni co pół roku. Dzięki temu unikniesz trwałego odkształcenia. Rozejrzyj się za nowym egzemplarzem po upływie ok. 7 lat.