[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Jak zadbać o męskie stopy?

Zobacz, co może przydarzyć się Twoim stopom, zidentyfikuj problemy i wprowadź program naprawczy. 

Męskie stopy
Najłatwiej jest zapobiegać problemom. Dlatego pamiętaj o klapkach na basenie i w szatni, dokładnym osuszaniu stóp, pumeksie, kremie zmiękczającym naskórek, wygodnych butach i dobrych skarpetkach. Jeśli dbasz o swoje nogi na co dzień, już jutro możesz wyskoczyć na ulicę w sandałach. Niestety, większość facetów w Polsce wciąż traktuje stopy po macoszemu. I w lecie wstydzi się założyć sandały. Oto cztery najczęstsze problemy ze stopami. Sprawdź, co możesz zrobić sam, a kiedy szukać pomocy fachowca.  

1. Odciski

Pojawiają się w tych miejscach, gdzie ucisk na skórę jest zbyt duży. Rozwiązanie: „W domowych warunkach polecam plastry na odciski nasączone kwasem salicylowym – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu. – Kwas zmiękczy zrogowaciały naskórek, który łatwiej się wtedy złuszczy. Koniecznie trzeba też zmienić buty, które powodują odciski. Bez tego cały wysiłek pójdzie na marne” – dodaje.

REKLAMA

2. Brodawki

Często trudno je odróżnić od odcisków. Zazwyczaj są bardziej poszarpane na górze i nie mają żółtawego odcienia jak odciski. Jeśli zgrubienie pojawia się w miejscu, w którym but nie uciska skóry – prawdopodobnie jest to brodawka. Rozwiązanie: Nie ma co kombinować na własną rękę. „Brodawki to infekcja wirusowa (HPV) i jeśli będziesz je np. próbował zetrzeć pumeksem, tylko rozniesiesz ją po okolicy” – przestrzega dr Bliżanowska. Im szybciej trafisz do dermatologa, tym leczenie będzie krótsze. „Często trafiają do mnie mężczyźni, u których brodawki są bardzo rozległe i głębokie. W takich przypadkach leczenie może trwać nawet kilka miesięcy”.

3. Grzybica stóp

zwartego palca. Zaczyna Cię swędzieć skóra między palcami, mogą się pojawiać drobne pęknięcia skóry lub złuszczenia. Rozwiązanie: Reaguj szybko, bo grzybicę najłatwiej jest zdusić w zarodku. Zacznij od dostępnego bez recepty środka przeciwko grzybicy, np. Lamisilatt 1 albo Daktarin. „Jeżeli grzybica zajęła już więcej palców lub, co gorsza, paznokcie, lepiej iść prosto do lekarza” – radzi dr Bliżanowska. O tym, że grzyb jest pod paznokciem, świadczy jego żółty kolor.

4. Wrastające paznokcie

Płytka paznokcia wbija się pod skórę, powodując zaczerwienienie i ból przy każdym kroku. Rozwiązanie: Dobra kosmetyczka potrafi sobie z tym poradzić, np. zakładając specjalne klamry, które uniosą płytkę. A dodatkowo prawidłowo obetnie Ci paznokcie. 

Produkty z kategorii: sandały znajdziesz w sekcji MH Zakupy: sandały męskie sportowe

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij