[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Jak walczyć z ogniem? Wyjdź cało z pożaru

Każdy pożar to tragedia. Ale jednocześnie nauczka dla tych, którym tym razem się udało. Tak, Ty też możesz wyciągnąć wnioski z tej historii. I nigdy nie stracić nic w płomieniach.  

pożar fot. Eric Ogden
W środku nocy budzą Cię krzyki. Włączasz lampkę nocną, ale ona się nie zapala, bo prąd jest odcięty. W całkowitej ciemności szukasz po omacku drzwi. W swoim własnym domu to dosyć łatwe, ale już w hotelu lub u przyjaciół nie za bardzo. W końcu znajdujesz. Uchylasz je i wtedy do mieszkania wpadają kłęby gryzącego dymu. Już wiesz, że jest pożar i że trzeba się jak najprędzej zwijać.

Jeszcze tylko portfel i laptop. I telefon. Gdzie one są?! W ciemności znalezienie tych rzeczy nie jest takie proste. Zaczynasz panikować. Kaszlesz, krztusisz się i próbujesz sobie przypomnieć, na którym piętrze jesteś. Da się wyjść przez okno? Docierasz do niego, otwierasz, a wtedy ogień z hukiem wdziera się przez drzwi. Co robisz? 

iestety, bardzo prawdopodobne, że dalszą część tego scenariusza opisałby już dyżurny reporter lokalnej gazety. Słowami: "Po ugaszeniu pożaru strażacy zna- leźli na miejscu zwłoki młodego mężczyzny. Przyczyną zgonu najprawdopodobniej było zatrucie tlenkiem węgla".

Statystycznie co dzień w Polsce na łamach prasy w ten sposób kończy się historia życia dwóch osób.

Niemal 10 razy tyle ląduje w szpitalach z poparzeniami, które najpierw potwornie bolą, a później pozostawiają po sobie szpecące blizny.

Te 500-600 ofiar śmiertelnych i około 4000 rannych rocznie to nie są tylko suche liczby. To ludzie, którzy nigdy, w najgorszych nawet snach nie przypuszczali, że płomienie mogą kiedyś dopaść właśnie ich. Wszyscy odruchowo lekceważymy zagrożenie, uważając, że pożary, wypadki i choroby zdarzają się innym. To wynika z doświadczenia. Doświadczenie większości ludzi mówi przecież właśnie to: umierają wyłącznie inni. I jest to rozumowanie na pozór logicznie poprawne, ale tylko przez pewien, bliżej nieokreślony, czas. Weź to pod uwagę i przygotuj się na ewentualność pożaru. Znajomość kilku prostych zasad może kiedyś ocalić Ci życie.

REKLAMA

1 2 3 ... 7
STRONA 1 z 7

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij