Jak szybko wytrzeźwieć? TOP 10 najlepszych sposobów.

W piątkowy wieczór w ferworze zabawy możemy nawet nie zauważyć, że mocno przegięliśmy. Orientujemy się dopiero po pewnym czasie, kiedy alkohol już się wchłonie, a my resztką zdrowego rozsądku uświadamiamy sobie, że rano mamy coś bardzo ważnego do załatwienia. A to już bardzo niedługo.

Jak szybciej wytrzeźwieć fot. shutterstock.com

Trzeba sobie powiedzieć jasno – nie ma cudownych sposobów na to, żeby po wypiciu dużej ilości alkoholu po paru godzinach móc bezpiecznie wsiadać za kierownicę. Po prostu wybij to sobie z głowy. Natomiast jest sporo metod na to, aby złagodzić objawy kaca.

10 najlepszych sposobów żeby szybko wytrzeźwieć:

Jak szybko wytrzeźwieć: kroplówka

  • Najradykalniejsza metoda polega na zaaplikowaniu sobie kroplówki zawierającej glukozę, witaminy i elektrolity. Ten sposób pomoże wypłukać z organizmu toksyczne metabolity alkoholu (aldehyd octowy), zregenerować organizm i zmniejszyć przykre dolegliwości. W sieci ogłasza się sporo lekarzy, którzy świadczą tego typu pomoc wyjazdową. Miejmy nadzieję, że Twój kac nigdy nie osiągnie takiego poziomu, abyś musiał wzywać lekarza.

Jak szybko wytrzeźwieć: nawodnienie

  • Nawodnij się. Kacowy ból głowy jest spowodowany głównie odwodnieniem, dlatego wypij przed snem tyle wody ile zdołasz. Następnie zaraz po przebudzeniu wypij napój izotoniczny, którym uzupełnisz elektrolity i glukozę.

Jak szybko wytrzeźwieć: aspiryna

  • Zażyj zaraz po przebudzeniu aspirynę – najlepiej rozpuść dwie musujące aspiryny z witaminą C w 0,5 l niegazowanej wody mineralnej.

Jak szybko wytrzeźwieć: sprite

  • Wypij 0,5 l napój sprite. Dlaczego akurat sprite? Wyobraź sobie, że chińscy uczeni odkryli, że nic tak nie przyspiesza oczyszczania organizmu z aldehydu octowego jak sprite. Podobno najlepiej jest go popijać w trakcie imprezy.

Jak szybko wytrzeźwieć: izotonik

  • Wypij rano izotonik własnej produkcji – zmieszaj w szklance pół na pół sok owocowy z wodą i dodaj 1/4 łyżeczki soli. Cukry uzupełnią energię, a sól zatrzyma wodę, co pomoże lepiej nawodnić spragnione tkanki.

Jak szybko wytrzeźwieć: sok z buraków

  • Jeśli jakimś cudownym zrządzeniem losu znajdziesz w lodówce sok z buraków, to wypij bez wahania. Buraki zostały chyba specjalnie stworzone po to, aby ulżyć skacowanemu organizmowi, a to za sprawą betainy – aminokwasu regulującego pracę komórek wątroby

Jak szybko wytrzeźwieć: zimny prysznic

  • Po wstaniu i lekkim rozprostowaniu kości zrób sobie zimny prysznic. Uczeni z Uniwersytetu Humboldta dowodzą, że intensywny zimny natrysk zwiększy dostawę tlenu do mięśni, co również pomoże Ci lepiej się poczuć

Jak szybko wytrzeźwieć: śniadanie

  • Zjedz śniadanie, nawet jeśli lekko Cię mdli na widok jedzenia. Najlepiej jajecznicę zagryzioną chlebem z masłem, a do tego herbatę z cytryną. Węglowodany uzupełnią poziom energii, a cysteina z jajek pomoże pozbyć się metabolitów alkoholu.

Jak szybko wytrzeźwieć: pieprz i curry

  • Na lunch możesz rozważyć pikantne indyjskie danie z pieprzem i curry. Kurkuma sprawia, że wątroba łatwiej się regeneruje. Wspomaga też enzymy, dzięki którym organizm pozbywa się substancji rakotwórczych. Pieprz natomiast wzmaga przyswajanie składników z kurkumy.

Jak szybko wytrzeźwieć: nie używaj paracetamolu

  • Tego nie rób absolutnie – nie zażywaj paracetamolu wieczorem po imprezie – to może poważnie uszkodzić wątrobę.
Zobacz również:
REKLAMA