[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Jak spać po 90 minut i być wyspanym?

Według niektórych uczonych wcale nie potrzebujemy spać 8 godzin na dobę w jednym bloku. Znacznie ważniejsze jest, żeby przesypiać nieprzerwanie co najmniej dwa pełne cykle.

facet na biurku śpiący fot. Shutterstock
Jeden cykl zajmuje mniej więcej 90 minut, można więc podzielić dawkę 7–8 godzin na dobę na mniejsze części. Tak też zrobiłem. To działa!

Sen 18-21

Po powrocie z pracy jestem zmęczony i głodny. Jem obiadokolację i idę do sypialni. Nastawiam budzik na dwa cykle po 90 minut. Zasypiam w kilka minut. O 21 wstaję bez problemu.

Jawa 21-3

Zawsze wolałem pracować wieczorami. Teraz jestem wydajniejszy niż dotąd i nie rozpraszam się jak zwykle. Kończę pracę ok. 23 (zazwyczaj kończę po 1 w nocy) i jeszcze mam czas na ulubiony serial.

Sen 3-7:30

Wyłączam TV ok. 2 w nocy i włączam audiobooka, żeby się wyciszyć. To Sherlock Holmes – mój ulubiony i znany na pamięć bohater. Ok. 2.45 kładę się na lewym boku i zasypiam, zanim Sherlock skończy się popisywać.

Jawa 8-10

Czas między pobudką a 8 rano trudno nazwać jawą. Zderzam się z drzwiami, nie trafiam łyżeczką, źle mi się myśli. Ale w końcu wchodzę na wysokie obroty i czuję się świetnie. Jeśli masz problemy z zasypianiem, polecam.

Zobacz tez: Bezsenność? Zaśnij w 15 minut!

REKLAMA

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij