Jak schudnąć z twarzy – porady
- Ogranicz sól
- Wybieraj piwo bezalkoholowe
- Pij więcej wody
- Popracuj nad postawą
- Unikaj fast foodów
- Udaj się do lekarza
Opuchnięta twarz może być winą... Zooma
Zaburzenie nazwane zoom dysmorphia definiowane jest jako zmienione lub wypaczone negatywne postrzeganie własnego ciała wynikające z spędzania dużej ilości czasu na rozmowach wideo.
Pulchna twarz jest urocza, ale tylko u dzieci. Dorosłym pucołowate policzki nie dodają atrakcyjności. Zazwyczaj podwójny podbródek pojawia się u osób z nadprogramowymi kilogramami, ale jeśli ostatnio zauważyłeś, że – pomimo nieznacznych wahań na wadze – masz bardziej nalaną twarz, zachęcamy do odłożenia telefonu. To, co widzisz w ekranie smartfona czy komputera, niekoniecznie odzwierciedla rzeczywistość.
Grupa badaczy przeprowadziła w ubiegłym roku ankietę wśród dermatologów i w artykule opublikowanym na łamach czasopisma naukowego "International Journal of Women's Dermatology" opisała zjawisko tzw. Zoom dysmorphia. Zaburzenie to jest definiowane jako zmienione lub wypaczone negatywne postrzeganie własnego ciała wynikające z spędzania dużej ilości czasu na rozmowach wideo.
Zoom i inne technologie, w których posługujesz się aparatem przednim, sprawiają, że w takim obiektywie wyglądasz inaczej niż w rzeczywistości, zazwyczaj mniej korzystnie i grubiej. Z tego powodu ludzie częściej decydują się na wykonywanie zabiegów kosmetycznych lub operacji plastycznych, aby "poprawić" swój wygląd. Wyniki wspomnianej wyżej ankiety wykazały, że ponad 50% dermatologów zgłosiło wzrost liczby konsultacji kosmetycznych (a przecież był to czas pandemii).
Jeśli jednak poza obiektywem smartfona również jest Cię więcej w okolicach twarzy możesz zrobić kilka rzeczy, by temu przeciwdziałać.
ZOBACZ TEŻ: Praca zdalna – 10 kluczowych zasad