[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak poprawić koncentrację? [News MH]

Eksperci MH udowadniają, że nasze hasło "Małe kroki, wielkie rezultaty" można zastosować nie tylko na płaszczyźnie treningu siłowego czy diety. Zobaczcie, jak w łatwy sposób poprawić poziom koncentracji w pracy czy na uczelni. 

koncentracja, rysowanie Jaki niepoważny nawyk poprawi koncentrację w pracy?
Większość z tych rodzicielskich mądrości, którymi raczyli nas rodzice, zupełnie dobrze sprawdza się w dorosłym życiu. Na przykład: siedź prosto przy stole, noś czapkę w zimie, patrz ludziom w oczy, gdy do nich mówisz, nie kop babci, nie drażnij obcego psa etc. Jednak są takie porady, które może kiedyś miały sens, ale w dorosłym życiu możesz je spokojnie ignorować.

Na przykład nie musisz już zjadać wszystkich ziemniaczków. Również porada, żebyś siedział spokojnie, nie wiercił się i nie bazgrał na kartce podczas lekcji, jest do kitu. Oczywiście nie chodzisz już do szkoły, tylko do pracy, albo studiujesz, ale próba siedzenia bez ruchu podczas zajęć, ćwiczeń czy szkoleń pogorszy Twój potencjał intelektualny.

REKLAMA

Naukowcy, którzy badali ludzi z deficytem uwagi, czyli cierpiących na jakąś postać ADHD, odkryli, że zajęcie rąk jakąś czynnością poprawia koncentrację oraz zdolność analitycznego myślenia. To działa mniej więcej tak – gdy jesteśmy znudzeni, to dodatkowe bodźce, jakich sobie dostarczamy, bawiąc się na przykład długopisem, pomagają zaktywizować mózg, zwiększając szansę na zapamiętanie wykładu.

Dla bystrzaków: Jak ćwiczyć inteligencję?

Inne badania na Kingston University dowodzą, że wykonywanie manualnych zadań podczas np. wymyślania rozwiązań zagadek matematycznych przyspiesza ten ostatni proces. To może być zwykłe robienie samolotów z kartki papieru. Bezmyślne bazgroły natomiast poprawiają zdolność zapamiętywania.

Na University of Plymouth badani, którzy mogli sobie rysować, zapamiętali o 29% więcej informacji z zaprezentowanego im nagranego wykładu niż grupa, która musiała siedzieć w bezruchu. Nadruchliwość ma również korzyści zdrowotne. Okazuje się bowiem, że wystukiwanie rytmu palcami czy ruchy stopami poprawiają krążenie.

MH 05/18

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij