[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.6

Jak kupować leki za granicą? Ból, grypa i przeziębienie [Poradnik]

Ból głowy, katar czy biegunka potrafią doszczętnie zepsuć urlop. Ale po to masz Men’s Health, żeby poradzić sobie również w tej trudnej sytuacji. Zobacz, o co pytać w aptekach na wakacjach.

leki

Ból

 • Polska

Weź paracetamol lub ibuprofen. Ibuprofen ma też działanie przeciwzapalne, więc sprawdzi się lepiej np. przy bólu zęba. Ale bardziej obciąża wątrobę.

 • Francja

Z ibuprofenem – Advil, Brufen, Nurofen. Paracetamol – Claradol, Parcetamol, Dafalgan. Nie popijaj winem – takie połączenie jest groźne dla wątroby.

 • Włochy

Tachipirina (paracetamol) Popij tabletkę doppio espresso: kofeina wzmacnia działanie paracetamolu. Wybierasz ibuprofen? Sięgnij po Nurofen lub Brufen.

 • Bułgaria

Nurofen, Brufen, Ibudolor. Wszystkie zawierają ibuprofen. Zacznij od dawki 200 mg, ale jeśli ból jest ostry, od razu weź 400 mg.

 • Grecja

Z ibuprofenem – Brufen, Advil, Nurofen. Ibuprofen ma również działanie przeciwzapalne. Jeśli wolisz paracetamol, sięgnij po Depon, Apotel, Panadol.

 • Turcja

Parol (z paracetamolem). Popijając go słynną turecką kawą, masz jeszcze większe szanse na pokonanie bólu. Advil dla zwolenników ibupromu.

 • Niemcy

Nurofen. Bujna kelnerka przyniosła za dużo kufli i nie wypadało odmówić? Nurofen następnego dnia złagodzi Weltschmerz.

 • Chorwacja

Efferalgan lub Panadol. Te zawierają paracetamol. Z ibuprofenem dostępne są m.in. Brufen, Ibuprofen i Nurofen.

 • Hiszpania

Paracetamol. Tak po prostu. Tylko zamawiając, trzeba położyć akcent na ostatnią sylabę. Z ibuprofenem weź Ibufen.

REKLAMA

REKLAMA

Grypa/przeziębienie

 • Polska

Theraflu – paracetamol zmniejszy ból i obniży gorączkę, a pseudoefedryna odetka zatkany nos. Uwaga: ten lek nie leczy, tylko łagodzi objawy.

 • Francja

Actifed Jour et Nuit. Białe tabletki bierz rano, w południe i po południu. A na noc weź niebieską (nie, nie tę na erekcję!). Poczujesz się lepiej.

 • Włochy

Zerinol. Zawiera paracetamol i substancję antyhistaminową. Złagodzi ból i ułatwi oddychanie przez nos.

 • Bułgaria

Influbene. Oprócz przeciwbólowego paracetamolu zawiera też fenylefrynę obkurczającą śluzówkę.

 • Grecja

Panadol Cold & Flu, Lonalgal. Ten drugi, oprócz paracetamolu zawiera też kodeinę, która wzmacnia działanie przeciwbólowe i łagodzi kaszel.

 • Turcja

Tylol Hot. Rozpuść saszetkę w szklance ciepłej wody i czekaj. Dzięki paracetamolowi i pseudoefedrynie grypa minie. A przynajmniej jej objawy.

 • Niemcy

BoxaGrippal. Bierz co sześć godzin, a dzięki ibuprofenowi i pseudoefedrynie złagodzisz ból, gorączkę i katar.

 • Chorwacja

Grippostad C. Paracetamol uśmierzy ból i gorączkę, kofeina wzmocni działanie paracetamolu, a chlorofeniramina odetka nos.

 • Hiszpania

Gripakin, Pharmagrip. Zawierają paracetamol i substancje antyhistaminowe, więc pozwolą przetrwać grypowe rozbicie i udrożnią nos.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij