[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Jak kupować leki za granicą? Biegunka, zaparcie [Poradnik]

Nie daj sobie zmarnować urlopu i uporaj się z tymi mocno niekomfortowymi problemami układu trawiennego.

leki

Biegunka

 • Polska

Imodium, Stoperan lub Laremid. Wszystkie preparaty zawierają loperamid, który jest bardzo skuteczny. Stosuj nie dłużej niż przez 3 dni.

 • Francja

Imodium, Loperamide, Diaretyl. Uwaga – jeśli po zastosowaniu leku zauważysz, że sytuacja się odwróciła (masz zaparcie i wzdęcia), odstaw lek.

 • Włochy

Imodium, Diarsente, Lopemid. Weź dwie pigułki po 2 mg po pierwszych przymusowych odwiedzinach w WC, a później jedną po każdej wizycie.

 • Bułgaria

Imodium, Diarostad, Lopedium. Dawkowanie znajdziesz w rubryce obok. Pamiętaj o tym, by uzupełniać płyny, bo biegunka odwadnia.

 • Grecja

Imodium Plus. Oprócz loperamidu lek zawiera też symetykon, który łagodzi wzdęcia.

 • Turcja

Lopermid. Jeśli tzw. zemsta sułtana dręczy Cię dłużej niż 3 dni, poszukaj lekarza, bo może być potrzebny antybiotyk.

 • Niemcy

Niemiecka kuchnia jest podobna do polskiej, więc biegunki zdarzają się rzadziej niż na Południu. Ale jeśli Cię dopadnie, poproś w aptece o Lopedium.

 • Chorwacja

Imodium. Jeśli dodatkowo dręczą Cię wzdęcia, poproś o Imodium COMBO – ten preparat zawiera dodatkowo symetykon.

 • Hiszpania

Elissan, Fortasec lub Imodium Plus (ten trzeci łagodzi też wzdęcia). Unikaj soku pomarańczowego – lepszy będzie pomidorowy.

Zobacz też: Jak kupować leki za granicą? Grypa, przeziębienie, ból

REKLAMA

REKLAMA

Zaparcie

 • Polska

Laktuloza. Nie trawisz jej i więcej wody zatrzymuje się w jelicie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci w końcu pozbyć się balastu.

 • Francja

Lactulose, Duphalac, Laxaron. Kawa w kawiarence na rogu też nie zaszkodzi. Jesteś na południu? Kup suszone figi – również pomogą.

 • Włochy

Lactulose, Duphalac, Laevolac. Bierz trzy tabletki na dobę. I pij dużo wody. Gdy jesteś głodny, wybierz raczej zupę pomidorową niż pizzę.

 • Bułgaria

Duphalac, Imoper, Lactulac. Zanim sięgniesz po leki, spróbuj suszonych fig, które w Bułgarii są powszechne.

 • Grecja

Duphalac. Wymówienie nazwy tego leku w kontekście zaparcia może być trudne bez śmiechu, ale gdy masz zaparcie, poczucie humoru siada, więc dasz radę.

 • Turcja

Duphalac, Luctalac, Osmolak. Jeśli nie zadziałają, możesz sięgnąć po Sokol Likid – połknij trzy łyżeczki po kolacji, a rano powinno pójść jak z płatka.

 • Niemcy

Lactuforl w syropie zawiera laktuolozę. Laxoberal w kroplach też pomoże, ale nie przesadź z ilością, bo będziesz musiał sprawdzić rubrykę powyżej.

 • Chorwacja

Portalak, Duphalac. Oba środki w postaci syropu. Oba o podobnej skuteczności, więc spokojnie możesz kierować się ceną.

 • Hiszpania

Emuliquen Simple. Hydraulik w płynie. Zawiera ciekłą parafinę. Łyżeczka przed snem. Bez obaw, w razie czego zdążysz się obudzić.

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij