[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Jak działają sterydy? [reakcja organizmu]

Co się dzieje z Twoim ciałem, gdy próbujesz iść na skróty i sięgasz po sterydy.

sterydy anaboliczne fot. Shutterstock
1. Kurs kolizyjny

Wiadomo: gdy chodzisz już na siłownię jakiś czas, a efektów nie widać, pojawia się pokusa, by pójść na skróty i nieco sobie pomóc sterydami anabolicznymi. Jednak niezależnie od tego, czy bierzesz je w tabletkach, czy w zastrzykach, stanowią realne zagrożenie.

Dostają się bowiem z krwią do komórek mięśniowych, gdzie wchodzą w interakcje z Twoim DNA. A gdy już hormony są w krwiobiegu, wywierają wpływ na wszystkie części ciała – od jąder po mózg.

2. Przez sen

O ile naturalne wydzielanie testosteronu można porównać ze stałym strumykiem, o tyle sztuczne uzupełnienie przypomina włożenie laski dynamitu w tamę na rzece.

"Testosteron zwiększa potencjał anaboliczny mięśni, dzięki czemu rosną one większe niż to zapisano w genach" – przestrzega prof. Greg Whyte z Centre for Health and Human Performance. Zamiast "teścia" profesor poleca kłaść się wcześniej spać – mięśnie budują się głównie w nocy.

3. Człowiek śmietnik

Podczas gdy Twoje mięśnie rosną, reszta ciała ma kłopot. "Poziom testosteronu wzrasta powyżej zaplanowanego przez naturę, tego, do którego ciało się przyzwyczaiło" – mówi Whyte. W rezultacie zwiększa się obciążenie systemów usuwania odpadów: wątroby i nerek. Jeśli na dodatek dołożyłeś w weekend pracy wątrobie, zjedz kalafiora. Dzięki temu pomożesz jej usunąć toksyny.

REKLAMA

REKLAMA

4. Mała zmiana

Paradoksalnie, sterydy sprawiają, że biologicznie stajesz się bardziej kobiecy. "Efektem ubocznym zażywania sterydów jest wzrost poziomu estrogenu – wyjaśnia Whyte. – A to może doprowadzić do atrofi i jąder i utraty płodności".

Znacznie bezpieczniejszym sposobem przybrania na masie jest jedzenie orzechów brazylijskich. Zawarte w nich tłuszcze i selen zwiększają w naturalny sposób produkcję Twojego własnego testosteronu.

5. Krótka meta

Zapamiętaj, że sięganie po sterydy to rozwiązanie na krótką metę. Owszem, po sterydach szybko nabierzesz masy, wzrośnie też Twoja siła. Ale efekty będą trwały niewiele dłużej niż "terapia".

Gdy tylko odstawisz sterydy, mięśnie zaczną maleć. A szkody, niestety, pozostaną na dłużej. Produkcja Twojego naturalnego hormonu się zmniejszy, szybciej się będziesz męczył, obniży Ci się libido i nastrój. Nie opyla się.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij